18:30
26. říjen
Kralupy Příbram
18:00

Nedělní kolo extraligy a první ligy žen nabídlo Příbrami dva atraktivní duely. Oba celky potvrdily roli favoritů a dál kralují v tabulkách. A-tým na ledě Kladna deklasoval tamní ženský celek poměrem 0:14, B-tým stejný počtem gólů sestřelil na domácím ledě HC Děčín.

Utkání extraligy žen nabídlo zajímavý duel. Příbram v rámci 3. kola nejvyšší ženské soutěže vyrazila na led Kladna. Tamní hokejový tým se v loňské sezoně probojoval do play-off, kde v prvním kole narazil právě na Příbram, která bez větších obtíží postoupila do finále. Nedělní zápas měly příbramské hokejistky pod palcem od první minuty. Skóre utkání otevřela v 5. minutě Viktorie Jílková, kterou ještě v 19. minutě doplnila na střelecké listině Lucie Gruntová. Dvoubrankové vedení hostujícího celku se po úvodní buly druhé třetiny začalo rychle měnit. Po 17 vteřinách nejprve navýšila na 0:3 Eliška Hotová, kterou za 20 vteřin doplnila Alexandra Halounová. Gólovou smršť Příbrami se ale nepodařilo domácím zastavit a ve 23. minutě se podruhé v utkání prosadila Lucie Gruntová. Bezmocné Kladno jen marně bojovalo proti rozjetému příbramskému vlaku. O minutu později se v kladenské aréně opět měnilo skóre, tentokrát se druhou brankou blýskla Alexandra Halounová. Po několikaminutovém uklidnění hry se Kladnu nabídla možnost přesilové hry, kterou ale nakonec ve svůj prospěch využila oslabená Příbram. Ve 29. minutě totiž navýšila na 0:7 Barbora Bartáková a příbramský vlak opět začal válcovat kladenskou obranu. Dvěma rychlými góly navýšila na 0:9 Adéla Fromová a ve 36. minutě oslavila hattrick a desatý gól utkání útočnice Lucie Gruntová. Ani to však neuzavřelo střeleckou listinu druhé třetiny a v poslední minutě si ještě připsala gól obránkyně Denisa Habartová.

Potupný výsledek už nemohl domácí celek nijak ovlivnit ani zdramatizovat a ve třetí třetině se snažil alespoň zamezit další gólové smršti. Rozjetá Příbram ale i tak dokázala do soupeřovy sítě skórovat. V čase 42:28 se prosadila Sandra Halounová a o necelých deset minut později opět skórovala Denisa Habartová. Ve zbývajícím čase se pak ještě stihla blýsknout hattrickem Alexandra Halounová, a skóre utkání se tak definitivně uzavřelo na 0:14.

Branky a nahrávky: 5. Jílková (Mašková), 19. Gruntová (Bartáková, Habartová), 21. Hotová (Bartáková, Gruntová), 21. Halounová (Vaníčková, Halounová), 23. Gruntová (Bartáková), 24. Halounová (Halounová, Prejsová), 29. Bartáková, 30. Fromová (Jílková, Mašková), 32. Fromová (Chladová, Mašková), 36. Gruntová (Hotová, Bartáková), 39. Habartová (Bartáková), 43. Halounová (Halounová, Chladová), 53. Habartová (Bartáková, Hotová), 58. Halounová (Mašková, Chladová)

HC 2001 Kladno: K. Hnízdilová (M. Kohoutková) — N. Branická, A. Hanzlíková, B. Vraná, G. Horáková, K. Kotoučková — M. Hajniková, E. Vondráčková, K. Hovorková, N. Garažiová, M. Nowáková, S. Matoušková, A. Káchová, M. Németová, M. Papp, N. Kiribuchi

HC Baník Příbram: J. Pejšová — A. Fromová, K. Prejsová, A. Vaníčková, D. Habartová, V. Chladová, E. Hotová, M. Chladová — T. Mazancová, B. Bartáková, V. Jílková, T. Štemberová, M. Mašková, L. Gruntová, A. Halounová, S. Halounová

Na své si ale přišel i příbramský B-tým. Domácí celek přivítal na příbramském zimním stadionu severočeský HC Děčín, který musel čelit podobné gólové smršti jako extraligové Kladno. Tentokrát byla ale Příbram od první minuty podstatně úspěšnější a o vítězi klání rozhodla v podstatě hned úvodní třetina. Hostující celek prohrával 1:0 už od 2. minuty, kdy skóre utkání otevřela Sandra Halounová. Příbramský válec postupně začal drtit obranné snahy hostů. V 9. minutě navýšila vedení Jana Klečková, kterou hned po 30. vteřinách doplnila Adéla Křenková. Krušné časy pro Děčín pokračovaly i ve 12. minutě, kdy nejprve skórovala Denisa Habartová a krátce po vhazování navýšila na 5:0 Alexandra Halounová. Příbram i nadále vládla utkání a bezmocný Děčín jen marně odvracel debakl úvodní třetiny. V čase 16:48 se o další úpravu skóre postarala Agáta Koukolová, kterou o minutu později následovala Adéla Křenková. Pouhých 15 vteřin po vstřelení sedmé branky stačilo domácímu týmu na další gólový zářez. Výsledek první třetiny uzavřela na 8:0 druhým gólem Alexandra Halounová.

Druhá třetina utkání mírně zvolnila tempo a Děčín se snažil zpomalit nával příbramských gólů. Ve 33. minutě využila Příbram přesilovou hru gólem Jany Klečkové a o 6 minut později dosáhla desetigólové mety Adéla Křenková. V závěrečné dvacetiminutovce se ale příbramský vlak opět neúprosně rozjel. Pouhé tři minuty od startu třetí třetiny se potřetí trefila Alexandra Halounová. V závěrečných minutách utkání se ještě dvakrát dokázala prosadit Adéla Kolihová a druhou branku v utkání si ještě připsala Sandra Halounová.

Branky a nahrávky: 2. Halounová (Halounová, Křenková), 9. Klečková (Koukolová, Habartová), 10. Křenková (Halounová, Halounová), 12. Habartová (Křenková), 12. Halounová (Bartáková, Nová), 17. Koukolová (Hotová), 19. Křenková, 19. Halounová (Halounová), 33. Klečková, 39. Křenková (Klečková, Hotová), 43. Halounová, 49. Kolihová (Habartová), 56. Halounová (Klečková, Vaníčková), 60. Kolihová (Hotová, Habartová)

HC Baník Příbram: E. Lemberková — B. Ježková, D. Habartová, E. Hotová, E. Vaníčková — B. Bartáková, A. Křenková, N. Pitelová, A. Kolihová, A. Koukolová, A. Halounová, S. Halounová, J. Klečková, E. Nová

HC Děčín: A. Baumová — P. Albrechtová, A. Mareschová, V. Kroftová, D. Hnídková — B. Timoftejová, D. Flégrová, M. Jiráková, Z. Vacková, T. Klabanová, M. Žilková, M. Zavadilová, A. Klabanová, E. Hueberová, A. Schrollová