18:30
26. říjen
Kralupy Příbram
18:00

Utkání s papírově slabším Mostem nakonec všechny překvapilo. Hosté si po výhře 5:6 odvezli tříbodový zisk.

První třetina začala pro domácí Baník naprosto ideálně. Příbramští se ihned hnali do útoku a po dvou minutách od startu utkání poslal Baník do vedení Tomáš Furch. Hosté si ale připravili pro svého soupeře velmi rychlou odpověď. V 5. minutě se o vyrovnání postaral Petr Horáček. Příbram pokračovala v útočné hře a o změnu skóre se mohl postarat Tadeáš Pinkas, ale jeho gólová šance skončila jen na Betonech Kubíka. V 10. minutě musela Příbram zkousnout další hořké sousto. Hosté se po delší době dostali k šanci a opět ji bezchybně využili. Autorem 2. branky hostů byl Jakub Procházka. Pro příbramské se nabídla výborná příležitost ke srovnání, ale přesilovou hru nedokázali domácí nijak efektivně využít. V 16. minutě se ale do výborné šance dostal David Jindra, který v samostatném úniku neselhal a navýšil na 1:3. To bylo už příliš na příbramského brankáře Petra Jirouška, a ještě před koncem první třetiny ho v brankovišti vystřídal Dominik Šorf. Baník mohl navíc ještě v závěru první třetiny těžit z přesilové hry, ale opět to potřebný gól nepřineslo.

Druhá dvacetiminutovka odstartovala s pokračujícím trestem na hostující straně. Baník sice při přesilové hře střílel, ale hostujícího gólmana nikdo nedokázal překonat. Ve 23. minutě se přeci jen podařilo Příbrami skórovat a střelou Radka Jelínka snížili domácí na 2:3. Ve 27. minutě ale hosté potrestali obrovskou chybu v rozehrávce a gólem Jaroslava Šimečka navýšili na 2:4 Série následných vyloučení nedokázal ve zbývajícím čase druhé třetiny žádný z celků využít a po 40 minutách zůstal stav skóre bez dalších změn.

Závěrečnou periodu rozehráli domácí celkem dobře, ale Most opět trestal další chybu na straně Příbrami. Ve 43. minutě doplnil střeleckou listinu Petr Horáček. Ve 47. minutě ale snížil Matěj Kvasnička a naděje na vyrovnání se opět přiblížila. Hostující celek ale opět využil obrovské chyby domácích a Ščišlák na druhý pokus opět oddálil příbramské naděje. Domácí se odmítali vzdát a po gólu Josefa Hasmana se ve zbývajících deseti minutách pokusili dvoubrankovou ztrátu srovnat. O Další snížení se postaral Josef Saňa a Příbram tak dvě minuty před koncem prohrávala už jen o jednu jedinou branku. Baník to ještě zkusil bez brankáře a usídlil se u soupeře v pásmu. Změť střel ale dokázali hosté ustát a na příbramském ledě si jako první v letošní sezoně připisují vítězství.

Branky a nahrávky: 3. Furch (M. Kvasnička, Kremláček), 23. R. Jelínek (Josefus, Pinkas), 47. M. Kvasnička (Josefus, Saňa), 50. Hasman (Pinkas, Josefus), 58. Saňa (Kafka, Hasman) – 5. Horáček (Jindra), 10. J. Procházka (Horáček), 16. Jindra (Šimeček), 27. Šimeček, 43. Horáček (J. Procházka, L. Kučera), 49. Ščislák (Poizl, Starý)

HC Baník Příbram: Jiroušek (16. Šorf) – Zdeněk, Kremláček, Saňa (A), Krejčí, Rajgl, R. Jelínek, Havlín – Pinkas, Hasman, Gengel – Josefus (A), Furch, Kolda – Kafka (C), M. Kvasnička, Labuzík – Štípek, Mařík, Pšenička.

Trenér: Radek Bělohlav

Mostečtí Lvi: Kubík (Vrzal) – Poizl, Váchal, Havlík, Seemann, Horáček, Popela – Buberl, V. Král, J. Procházka – Ščislák, Jajlov, Mical (C) – Berčík (A), L. Kučera, Starý – Zajíček, Jindra, Šimeček – Gutsu.

Trenér: Vladimír Růžička