Čtvrteční přípravný duel ovládli domácí pod taktovkou trenéra Radka Bělohlava vysokou výhrou nad Pískem. Domácí na ledě představili hned několik nově příchozích hráčů a zdá se, že tvrdá příprava se vyplatila. Hosté odjížděli domů s porážkou 7:1.

Úvodní třetina se nesla v duchu beznaděje hostů a domácí celek tvrdě trestal chyby píseckých hráčů, kteří se takřka nedokázali dostat ke kotouči. První branku mohli diváci vidět hned v 1. minutě, kdy Petr Kafka našel na modré obránce Ondřeje Vinše a ten poslal kotouč směrem k bráně, kde ho hokejkou tečoval za záda píseckého gólmana Richard Pětník. Domácí celek i nadále pokračoval v rychlé útočné hře a brankář Baníku Nir Tichon měl v brankovišti jen málo práce. V 8. minutě vyhrál vhazování Matěj Kolda a posunul puk směrem na Filipa Patzelta, který pohotovou střelou překonal Kříže a navýšil vedení na 2:0. Příbramský kolotoč ale pokračoval i nadále a v 10. minutě se domácí po střele Petra Kafky opět zaradovali, ten se ale se stavem 3:0 nespokojil a v 17. minutě opět navýšil na 4:0. Hostující celek se marně snažil zastavit gólovou kanonádu a na cestu do šatny obdržel pátou branku, kterou si připsal kapitán Petr Josefus.

Druhá dvacetiminutovka už byla vyrovnanější, ale Písek marně odvracel jednoznačnou dominanci Baníku. Ve 29. minutě se opět prosadil Josefus a písecký gólman opustil bránu a přenechal zbytek zápasu Svobodovi, který si vedl o poznání lépe. Příbramští ve hře hodně ubrali, a do hry tak musel výrazněji zasahovat brankář Tichon, který likvidoval dorážky píseckých útočníků snad všemi končetinami. Fanoušci tak mohli vidět šance na obou stranách, ale ke změně skóre do konce druhé třetiny již nešlo.

Závěrečných dvacet minut bylo spíše symbolických a hosté se tak mohli snažit jen o kosmetickou korekci výsledku, nicméně Písek působil už hodně unaveným dojmem. Jako symbolické poděkování píseckým fanouškům, kteří na zápas dorazili a neúnavně podporovali svůj tým, unikl příbramské obraně Hollar a zajistil tak jedinou vstřelenou branku hostů v tomto zápase. Se stavem 6:1 se ale nespokojil Josef Hasman a 56. minutě uzavřel gólovou nadílku sedmou trefou do písecké sítě. Další přípravné utkání sehraje Baník již v úterý 15.8. od 18:00 na Kobře.