Příbramští hokejisté ovládli šlágr kola západní konference a na domácím ledě přehráli Tábor 5:2. Výborný výkon nedal Kohoutům šanci a domácí svého soupeře doslova přestříleli.

První třetina středečního duelu začala jednoznačnou převahou domácích. Příbramští od první minuty nastavili svižné tempo hry a jen sporadicky opouštěli útočné pásmo. Dobré příležitosti pak využil dorostenec Matěj Pešta, který svižnou rozehrávkou vyslal dopředu Hasmana a ten po zachycení chybné akce hostů překonal Gábu. Jednobrankové vedení domácích se podařilo udržet i při následném oslabení, které Baník bez větších problémů přečkal. Hra 5 na 5 ale dlouho netrvala a domácím se také dostalo šance v podobě přesilové hry, ale výborným zákrokem Gáby dokázal Tábor nepříjemný tlak ustát. Táborští se ale ihned po návratu Lukáše Práška z trestné lavice opět provinili proti pravidlům, a Příbram tak mohla pokračovat v přesilovce. Tu po pouhých 11 vteřinách využil Daniel Krejčí, který našel skulinku a od modré vyslal kotouč směrem na Gábu. V zahuštěném předbrankovém prostoru pak brankář hostů nedokázal včas reagovat a musel tak puk lovit ve své síti. Pokračující tlak Příbrami už ale ve zbývajících deseti minutách úvodního dějství gól nepřinesl a domácí si tak do kabin odnášeli dvoubrankové vedení.

Začátek druhé třetiny působil vyrovnaně, ale domácí byli střelecky mnohem aktivnější. Výborné zákroky Gáby ale drželi Kohouti v naději na snížení, které ale díky pevné obraně Příbrami nepřišlo. Na konci 29. minuty se po vyhraném vhazování dostal ke kotouči Zdeněk a poslal dělovkou od modré svůj tým do tříbrankového vedení. Nelichotivý stav 3:0 ale vydržel pouze 23 vteřin, kdy se v úniku dostal ke kotouči Severa a snížil na 3:1. Ani to však nepomohlo ke zdramatizování závěru druhé třetiny a obranná práce Baníku na táborské výborně fungovala. Hosté totiž nedokázali směrem na Jirouškovu bránu vyslat takřka žádnou nebezpečnou střelu, a domácí si tak dokázali udržet dvoubrankové vedení.

Tvrdý boj na příbramském ledě pokračoval i ve třetí třetině. Po sérii zranění se v nepříjemné situaci ocitl domácí celek. Hosté se totiž dostali k přesilovce 5 na 3 a snažili se o vstřelení kontaktního gólu. Absence jakékoliv střelby ale pomohla Příbrami první část oslabení ustát, ale po návratu Maříka z trestné lavice se už hosté přeci jen mohli zaradovat. O dramatický závěr zápasu se totiž postaral zkušený tvůrce hry Jakub Matušík, který našel před brankou Severu a ten s lehkou tečí Huny snížil na 3:2. Příbram ale pokračovala v dobrém výkonu a v 56. minutě využil přesilovky Samuel Duchan, který tečoval střelu Jelínka do odkryté části brány. Tábor tak po oddechovém času sáhl po riskantní hře bez brankáře, ale nedařilo se mu ohrozit branku domácích. O sladkou tečku se pak postaral obránce Ondřej Havlín, který bekhendem přes celé hřiště vyhodil kotouč směrem do prázdné branky hostů a uzavřel skóre zápasu na 5:2.

Radek Bělohlav (HC Baník Příbram): „ Zápas proti Táboru se nám opravdu povedl a s výsledkem jsme samozřejmě spokojeni. Kluci to odmakali, po taktické stránce jsme hráli výborně a soupeře se nám podařilo přestřílet. Mrzí nás ale zranění klíčových hráčů, je to takové Pyrrhovo vítězství... “