Výkonný výbor ČSLH zná po sobotní volební konferenci své nové složení. S kým bude úzce spolupracovat svazový prezident Alois Hadamczik?

Příští čtyři roky s viceprezidenty Petrem Břízou a Janem Tůmou, dále řadovými členy Markem Chmielem, Alešem Kmoníčkem, Stanislavem Tichým, Bedřichem Ščerbanem, Petrem Vosmíkem, Milanem Urbanem, Janem Havlíčkem a Petrem Vinšem.

Se svou kandidaturou naopak nepochodili Petr Dědek, Jiří Heš, Pavel Hinner, Pavel Hynek, Martin Svoboda, Milan Hnilička a Jiří Šlégr.

Vrcholový hokej budou ve výkonném výboru zastupovat Chmiel, Kmoníček, Tichý, Ščerban a Vosmík. Za oblast výkonnostního hokeje zase delegáti zvolili trio Urban, Havlíček a Vinš.

Kontroverzní pardubický majitel Dědek neprošel na post viceprezidenta, stejně tak získal chabou podporu v hlasování o členství ve svazovém vedení. Z 61 možných hlasů mu osazenstvo schůze přiřklo jen 13.

Porážku ve volbách utrpěl i jeden z členů předchozí hokejové garnitury Jiří Šlégr, kterého podpořilo pouze 12 delegátů. Zdaleka nejhorší debakl ovšem čekal na Milana Hniličku: pro toho nezvedl ruku nikdo v sále.

Z počátečních dvaceti uchazečů během sobotní schůze hned tři kandidaturu vzdali – šlo o Bronislava Píšu, Jakuba Krále a Milana Vackeho. Aleš Pavlík, Daniel Sadil, Jaromír Jágr a Jiří Šindler dopředu předeslali, že o pozici ve výkonném výboru znovu usilovat nebudou.

Předsedou dozorčí rady delegáti znovuzvolili Miloslava Šebu (37 hlasů). Za ním skončili Jiří Heš (20) a Vladimír Velčovský (4).

Kompletní pořadí ve volbách do výkonného výboru

Vrcholový hokej:
1. Bedřich Ščerban (56)
2. Aleš Kmoníček (51)
3. Stanislav Tichý (50)
4. Petr Vosmík (42)
5. Marek Chmiel (40)
6. Pavel Hinner (28)
7. Pavel Hynek (19)
8. Petr Dědek (13)
9. Martin Svoboda (2)
10. Jiří Heš (1)

Výkonnostní hokej:
1. Milan Urban (59)
2. Jan Havlíček (56)
3. Petr Vinš (51)
4. Jiří Šlégr (12)
5. Milan Hnilička (0)

Nově zvolený výkonný výbor Českého hokeje

Prezident: Alois Hadamczik.
Viceprezidenti: Jan Tůma a Petr Bříza.

Další členové: Marek Chmiel, Aleš Kmoníček, Stanislav Tichý, Bedřich Ščerban, Petr Vosmík, Milan Urban, Jan Havlíček a Petr Vinš.


zdroj článku: https://www.hokej.cz/zmeny-ve-vykonnem-vyboru-sest...

Novinky

Partneři