18:30
26. říjen
Kralupy Příbram
18:00

V utkání proti týmu HC Benátky nad Jizerou předvedli příbramští hokejisté další fantastický výkon, který jim zaslouženě vynesl tříbodový zisk. Domácí Baník se tak přesouvá po prohře Tábora na první místo tabulky!

Tabulkově silnější Baník vstoupil do utkání dle očekávání a diktoval v úvodu tempo hry. Ofenzivní tlak a dobré kombinace domácích přinesli radost fanouškům v hledišti hned v 7. minutě, když Petr Kafka našel před bránou Josefa Hasmana, který bez obtíží překonal Brázdila. Baník byl i nadále aktivnější a hra se odehrávala spíše v obranném pásmu Benátek. Brankář Brázdil ale několikrát dokázal přesvědčivě zakročit proti střeleckým pokusům domácích. Příbram stále svého soupeře tlačila a tentokrát v 15. minutě obdobnou akcí poslal Kafka do gólovky Matěje Koldu a ten bez obtíží navýšil na 2:0. Hosté následně mohli těžit z přesilové hry, když Kremláček vyfasoval čtyřminutový trest za hru vysokou holí. Baník však potvrdil opět své kvality na oslabení a Benátky se nedostaly do větší šance, která by mohla vyústit v překonání Jirouška.

Druhá třetina opět pokračovala lépe pro domácí Příbram. Ve 22. minutě dostali domácí příležitost navýšit díky trestnému střílení, ale Petr Josefus nedokázal Brázdila překonat. První velkou šanci si hosté vypracovali až ve 29. minutě, ale střela Milana Antoše pouze rozezvonila tyč. Netrvalo dlouho a Příbram se opět dostala do sedla. Ve 30 minutě se tvrdou ranou z pravého kruhu prosadil obránce David Zdeněk. Tříbrankové vedení vydrželo bezmála čtyři minuty a opět se radovali domácí. Perfektní kombinaci zakončil ještě lepší střelou Lukáš Bednařík a hostům začalo téct do bot. Baník získal možnost přesilové hry, ale po faulu Vladimíra Kremláčka se pokračovalo ve čtyřech na obou stranách. Při hře 4 na 4 byla Příbram jednoznačně lepším týmem a 35. minutě navýšil na 5:0 Jakub Mařík. Pátá branka byla pro brankáře Brázdila definitivní tečkou a do brankoviště nastoupil Daniel Hofman, který dokázal Příbram alespoň ve druhé třetině zastavit.

Závěrečná dvacetiminutovka začala tentokrát lépe pro Benátky. Ve 46. minutě snížil na 5:1 Dominik Zumr. V obrovské šanci se pak objevil expříbramský Richard Pětník, ale situaci 2 na 1 dokázal Tomáš Labuzík s přehledem vyřešit, a hosté se tak nedostali ani k zakončení. Příbramští se ale ihned vrátili do hry a v čase 54:15 zametl puk do sítě domácí kapitán Petr Kafka. Střeleckou listinu nakonec uzavřel v 59. minutě obránce Ondřej Havlín, který vytáhl na osamoceného brankáře famózní bekhandový blafák. Domácí Příbram si tak i nadále drží domácí neporazitelnost a po tříbodovém zisku se navíc posouvá na první místo tabulky.

Branky a nahrávky: 7. Hasman (Kafka, Josefus), 15. Kolda (Kafka, Zdeněk), 30. Zdeněk (R. Jelínek, Josefus), 33. Bednařík (Josefus, Pinkas), 35. Mařík (M. Kvasnička), 55. Kafka (Zdeněk, Hasman), 59. Havlín (Kafka, Štípek) – 46. Zumr (Hrouda, Klodner)

HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – R. Jelínek, Rajgl, Saňa (A), Kremláček, Havlín, Krejčí, T. Pánek, Zdeněk – Josefus (A), Mařík, Štípek – Labuzík, M. Kvasnička, Kafka (C) – Kolda, Bednařík, Furch – Gengel, Hasman, Pinkas.

Trenér: Radek Bělohlav

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (35. Hofman) – Pejchal, L. Chalupa, Klodner, Antoš, M. Němeček, Hrouda, Fišer – Jankovský, Dvořák, Vágner – Havlas (A), Hozák (A), Zumr – Hamršmíd, Šafránek (C), Vacín – Pětník.

Trenér: Jiří Kadlec