18:30
26. říjen
Kralupy Příbram
18:00

Příbramští hokejisté zavítali v rámci 5. kola druhé ligy na led týmu HC Stadion Vrchlabí. Domácí celek, se kterým se Baník utkal v loňském osmifinále měl na svém kontě cenný skalp v podobě vítězství nad jihočeským Táborem, který i letos patří mezi favority západní skupiny. Příbram si ale dokázala s Vrchlabím poradit a po výhře 1:4 si domů odvezla důležité tři body.

První třetina začala dle očekávání a oba týmy předváděly atraktivní hokej. Papírově silnější Baník měl o něco více ze hry, ale diváci mohli sledovat pěkné šance na obou stranách kluziště. Hostující celek si dokázal vypracovat několik nebezpečných šancí, ale brankář Červinka pevně hájil brankoviště a neumožnil svému soupeři získat v utkání rychlé vedení. Skóre utkání mohl nejprve otevřít Štípek, ale jeho bekhendové zakončení si cestu za domácího brankáře nenašlo. O několik minut později se pak mohl prosadit Havlín, který dělovkou z mezikruží mířil pouze do betonu Červinky. Dobrý ofenzivní tlak Baníku nakonec vyústil v zisk vedení. V čase 15:11 si šikovně najel obránce Vladimír Kremláček a jeho přesné zakončení už brankář zlikvidovat nedokázal. Domácí se ještě ve zbývajícím čase úvodní dvacetiminutovky pokusili najít recept na zmaření příbramského vedení. Dobré zakončení si připravil Bláha, ale Jiroušek jeho střelecký pokus dokázal zlikvidovat.

Druhé perioda odstartovala lépe pro Baník. Pouhých 21 vteřin od vhazování se před bránu dostal Matěj Kolda a zkušeně poslal kotouč do Červinkovy brány. Lepší start druhé třetiny si svěřenci trenéra Radka Bělohlava nemohli přát. Oběma celkům se následně nabídla možnost přesilové hry, ale ani jednomu se nepodařilo rozšířit střeleckou listinu. Domácí přidali na tempu a snažili se co nejrychleji snížit skóre na rozdíl jediné branky. Vrchlabští se odmítali vzdát a doslova se cpali do brankoviště. Množství střel a následných dorážek ale dokázal Jiroušek ustát a v důležité fázi zápasu svůj tým podržel.

Závěrečná třetina nabídla v úvodu přesilovou hru 5 na 3 domácímu celku. Baník ale předváděl vynikající defenzivní práci a vrchlabští si nedokázali vypracovat gólovou šanci. Postupný tlak domácího týmu nakonec přinesl vysněné snížení. V 52. minutě se o dramatický závěr postaral Štěpán Turek, který jako jediný ze svého týmu našel recept na Jirouška. Naději domácích ale záhy zhatil Petr Josefus, který z otočky přesnou a tvrdou ranou navýšil na 1:3 a Vrchlabí muselo ve zbývajícím čase sáhnout po odvolání brankáře. Riskantní krok nejprve nabídl domácím šanci, ale po ztrátě kotouče posunul kotouč kapitán Petr Kafka na Josefa Hasmana a ten ranou do prázdné branky potvrdil výhru Baníku.

Branky a nahrávky: 52. Š. Turek (Tatar, Kozák) – 16. Kremláček (Pinkas, Kafka), 21. Kolda (Hasman, Krejčí), 56. Josefus (Kafka, Hasman), 60. Hasman (Kafka, R. Jelínek).

HC Stadion Vrchlabí: Červinka (J. Tichý) – Bendík (C), J. Kynčl, Hladík, Fiala, Gurjevskij, T. Kynčl, Kerekanič – Krsek, Chrtek, D. Chalupa – Bláha (A), Kastner, Poul – Moník, Tatar, Š. Turek – Šlaicher, Kozák, Mach.

Trenér: Ondřej Poul
HC Baník Příbram: Jiroušek (Tichon) – Zdeněk, R. Jelínek, Havlín, Krejčí, Saňa (A), Kremláček, T. Pánek – Kafka (C), Kolda, Bednařík – Furch, Josefus (A), Štípek – Pinkas, M. Kvasnička, Labuzík – Hasman, Mařík, Gengel.
Trenér: Radek Bělohlav