Do prvního přátelského zápasu naskočily všechny příbramské posily včetně Richarda Pětníka, který si navíc v prvním zápase připsal hned jeden gól a jednu asistenci. V následujícím rozhovoru se dozvíte nejen zhodnocení prvního startu, ale i jaké je v Příbrami prostředí.

Richarde, máš za sebou první zápas za Příbram, jak hodnotíš?

Byl to první přípravný zápas, výborně jsme odehráli první třetinu a napadaly nám rychle góly, takže po první třetině jsme vedli už 5:0. Ve 2. třetině jsme trochu polevili, což bylo to docela znát, zbytečně jsme překombinovávali akce a bylo tam hodně chyb. Závěr zápasu jsme si už pohlídali, navrch jsme přidali poslední sedmou branku a dohráli utkání v klidu.

Hned ze startu máš jeden gól a jednu asistenci, jsi spokojený se úvodem přípravy?

Jo, jeden gól a jedna asistence potěší, hrál jsem s Kávou a Gengym, jsou to zkušení hráči, takže jsme si před zápasem řekli, jak bychom chtěli hrát a na první zápas nám to podle mě celkem sedlo. Byly tam nějaké chyby, ale do startu ligy zbývá ještě nějaký čas a myslím, že se to všechno podaří vyladit.

S Příbramí už trénuješ delší dobu, jak se ti tu zatím líbí?

Po hokejové stránce jsem více než spokojený, kluci jsou tu super a zázemí je tu taky dobré. Co se týče města, tak jsem tu byl zatím jen na zimáku, takže jsem ještě neměl možnost prozkoumat Příbram a její okolí.

Máš nějaké osobní ambice a cíle pro sezonu 2023/2024?

Tak doufám, že se nám bude dařit co nejvíce, vyhrajeme play-off a dojdeme v něm co nejdál. Samozřejmě taky doufám, že se mi bude dařit i po osobní stránce, abych podával dobré výkony, ale hlavně abychom šlapali jako tým a makali jeden za druhého.