18:30
26. říjen
Kralupy Příbram
18:00

Příbramský dorost se po úvodním zápasu na ledě Chomutova vrátil na domácí stadion, kde vyzval pražskou Kobru. Utkání tentokrát dopadlo pro domácí celek tříbodovým ziskem, a to i přesto, že v polovině třetí třetiny byl stav utkání vyrovnaný, a závěrečné minuty tak nabídly pořádné drama.

Utkání začalo lépe pro hostující celek. Skóre zápasu otevřel v 5 minutě Filip Blažek, který poslal Kobru do vedení. Odpověď Baníku mohla přijít velmi rychle, protože v 6 minutě se proti pravidlům provinil Adam Sedlář. Domácí Baník ale nedokázal přesilovku přetavit ve vyrovnávací branku. Iniciativy se mohla ještě v první třetině chopit pražská Kobra, která měla hned tři přesilové hry. Ani jednu ale proti výborné defenzivě nedokázala efektivně využít.

V úvodu druhé třetiny se hostům opět nabídla možnost početní výhody. Za napadení putoval na trestnou lavici Martin Botka, ale ani tentokrát nedokázala Kobra přesilovku využít. Zlepšení ofenzivní hry Baníku přineslo kýžený efekt. Ve 31. minutě srovnal skóre utkání David Werner. Vyrovnaný stav ale nevydržel příliš dlouho. Ve 32. minutě poslal Baník do jednobrankového vedení Jan Sedlář a ve 39. minutě navýšil na 3:1 Vojtěch Želivský.

Ve třetí třetině se ale podařilo hostům zápas zdramatizovat. Nejprve ve 45. minutě snížil dvougólové manko Samuel Orgován a ve 49. minutě srovnal na 3:3 Bartoloměj Šikl. Kvalita domácího Baníku ale vzala za své a hosté se z vyrovnání příliš dlouho neradovali. V čase 49:06 poslal Martin Botka opět svůj tým do vedení a hosté začali ztrácet naději na bodový zisk. O definitivní potvrzení domácího vítězství se pak postaral v 58. minutě David Werner, a Baník tak mohl slavit ve druhém kole CCM Ligy dorostu svůj první bodový zisk!

Branky a nahrávky: 31. Werner (Lukšan), 32. Sedlář (Jalovecký, Dostál), 39. Želivský (Malík, Dostál), 50. Botka, 58. Werner (Škroud) – 5. Blažek (Orgován), 45. Orgován (Veber), 49. Šikl (Synek)

HC Baník Příbram: M. Švarc (V. Bláha) — T. Skalický, D. Křesťan, E. Mareš, D. Malík, J. Jungmann, F. Dostál, M. Škroud — T. Mlčoch, V. Želivský, M. Pavelák, M. Botka, D. Werner, T. Dostál, T. Tvrdík, A. Jalovecký, F. Lukšan, J. Sedlář
HC Kobra Praha: J. Šimon (M. Golecký) — V. Javorský, M. Veber, M. Beneš, P. Podlaha, T. Hůlka, M. Dvorský — S. Orgován, F. Blažek, P. Boček, B. Šikl, M. Pek, M. Javůrek, J. Synek, V. Malčánek, A. Sedlář, T. Marek, J. Šimek