18:30
26. říjen
Kralupy Příbram
18:00

Dorost Baníku Příbram zavítal v úvodním kole CCM Ligy na led Pirátů Chomutov. Silný soupeř si na domácím ledě nabral v průběhu první třetiny třígolové vedení, které se Příbrami srovnat nepodařilo.

Úvod zápasu se lépe vyvíjel pro domácí Chomutov. Piráti se hned v páté minutě ve vlastním oslabení dostali do vedení. O úvodní branku se postaral Josef Danihelka. Hostující Příbrami se nepodařilo rychle vyrovnat a o minutu později se opět radovali domácí. O druhou branku utkání se postaral Martin Pátek. Ani následné minuty nepřinesly Baníku snížení dvougolového manka. Po úspěšně ubráněné přesilovce se příbramští mohli soustředit na útočnou hru, ale ani to branku nepřineslo a v 11. minutě navýšil na 3:0 Martin Beran.

Ve druhé třetině domácí přitvrdili hru a postupně mířili na trestnou lavici. Předčasnou sprchu si vysloužil Ivan Snopek za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku. Hosté nakonec dokázali přesilovou hru využít a ve 36. minutě snížil na 3:1 David Werner. Domácí celek, ale ve 39. minutě dostal příležitost v podobě trestného střílení a Oliver Kharboulti zmařil příbramské naděje na zdramatizování druhé třetiny.

V závěrečné periodě se Příbram snažila srovnat. Po 34 odehraných vteřinách se o kontaktní gól postaral Matyáš Pavelák, ale další snížení se už nekonalo. Z úvodního klání CCM Ligy si tak dorost odváží porážku 4:2.

Další utkání odehraje Příbram na domácím ledě, a to v neděli 22. září od 10:00 s pražskou Kobrou.

Branky a nahrávky: 5. Danihelka (Ekrt), 6. Pátek (Stříž), 11. Beran (Kharboutli), 39. Kharboutli (TS) – 36. Werner (Dostál, Lukšan), 41. Pavelák (Želivský)

Piráti Chomutov: D. Civiš (J. Chalupský) — M. Beran, A. Falis, A. Hagara, P. Heller, J. Hranáč, J. Matýšek — O. Krejčík, M. Pátek, A. Stříž, I. Snopek, D. Váňa, J. Danihelka, D. Beran, T. Ekrt, O. Kharboutli, M. Witoš
HC Baník Příbram: M. Švarc (V. Bláha) — T. Skalický, D. Křesťan, E. Mareš, D. Malík, J. Jungmann, F. Dostál, M. Škroud — J. Sedlář, J. Synek, M. Pavelák, M. Botka, J. Řanda, D. Werner, T. Dostál, T. Tvrdík, F. Lukšan, V. Želivský