18:30
26. říjen
Kralupy Příbram
18:00

Ve šlágru 19. kola jsme dokázali porazit domácí Chomutov poměrem 4:5 a Piráti si tak připsali první prohru v ROCKNET ARÉNĚ. Po lepší první třetině pro hosty, ale přišel rychlý návrat domácích do zápasu. Hráči tak do závěrečné dvacetiminutovky nastupovali za stavu 4:4. Nakonec ale rozhodla branka Jakuba Káníka a svěřenci Pavla Marka se mohli radovat z další výhry.

Shrnutí

Úvod do zápasu měla Příbram rozhodně lepší, už ve čtvrté minutě se o první gól postaral Ladislav Gengel, kterého si přesnou přihrávkou našel Petr Kafka - 0:1. Krátce na to mohli podobnou akci vidět diváci i na straně Chomutova, ale Dominik Šorf svým betonem zastavil pokus Jakuba Zajíčka. V 11. minutě se po zmatku v obraném pásmu hostů dostal puk na Petra Kafku, který přihrál na Jakuba Procházku a ten využil přesilovou hru - 0:2. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat, domácí se na ledě objevili opět pouze ve čtyřech a z parádní akce těžil Petr Kafka, který skvělou střelou navýšil skóre na 0:3. Necelých padesát vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky se ale Piráti začali probouzet a rána Jakuba Mataie se zastavila až za zády Dominika Šorfa - 1:3.

Krátce po začátku druhé třetiny ohrozil branku hostů Viktor Hübl, ale Šorf opět zastavil kotouč svým betonem. O dvě minuty později přišla radost na straně Baníku, když po chybě v chomutovské obraně ujel Petr Eret, který prudkou střelou zacílil mezi betony a zvedl skóre na 1:4. Skvěle rozehrané utkání se ale pomalu začalo dramatizovat. Chomutovští tvrdě sešlápli plyn a začali se na Baník dotahovat. v pětadvacáté minutě využil přesilovky Vít Seeman a snížil tak na 2:4. Další přesilovku využil Jakub Zajíček, který bez problému našel prostor v příbramské brance a stáhl vedení Baníku na 3:4. Ani Příbramští nezůstali bez šancí a snažili se opět odskočit, bohužel Piráti se radovali ve druhé třetině i po třetí, když se Tadeáš Svoboda prosadil těsně nad Šorfovu lapačku - 4:4.

Hned na úvodu závěrečné třetiny bylo na ledě pořádně rušno. Oba týmy se snažili o rychlé vstřelení branky, ale příbramská obrana s podporou vynikajícího Dominika Šorfa likvidovala pirátské pokusy o uloupení výhry. Po chybě Romana Chlouby opět vyrazil sám na branku Petr Eret, kterého vynikajícím zákrokem Hanuljak vychytal. Krátce na to bylo zase drama na druhé straně, ale František Lukeš pálil z levého kruhu těsně nad branku. Ve 47. minutě ale přišlo definitivní rozhodnutí a po nahození Davidem Zdeňkem tečoval kotouč Jakub Káník za záda pirátského gólmana - 4:5. Zbývající čas si hosté pojistili zodpovědnou hrou a těsné vedení si bezpečně uhájili.

Rozhovor Jakubem Káníkem

Jak hodnotíš zápas proti Pirátům Chomutov?

Za nás určitě skvělý vstup do utkání, ale polevili jsme ve druhé třetině, kdy náš náskok Chomutov smazal. Nakonec jsme vstřelili pátý gól, po kterém jsme skvěle zbytek zápasu odbránili. Zápas bych tedy celkově hodnotil pozitivně.

V první třetině jste měli jasnou převahu, co se stalo potom?

Mysleli jsme si, že už to půjde samo a přestali jsme hrát to, co nám fungovalo v první třetině.

Jaký to byl pro tebe pocit, vstřelit vítěznou branku?

Pocit to byl určitě skvělý, přeci jen to se nestane pokaždé. Jsem rád, že to tam padlo a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Chomutov má opravdu moderní stadion, jaké to bylo si na takové hale zahrát?

Než jsem přišel do Příbrami, tak jsem asi měsíc v Chomutově působil, takže jsem tam už něco odehrál, ale stadion je to moderní a zároveň tam chodí vcelku hodně lidi, takže zahrát si tam znovu bylo pro mě zajímavé.