Svěřenci Radka Bělohlava vyzvali v sobotním klání na domácím ledě Slovan Ústí nad Labem. Aktivní a ofenzivní hra Baníku přinesla ovoce už v první minutě, kdy skóre zápasu otevřel Samuel Duchan. Domácí ale nepřestávali tlačit a po první třetině se do kabin odcházelo za stavu 3:1. Ani druhá třetina ale nenechala nikoho chladným. Příbram totiž úspěšně odbránila neskutečné sedmiminutové oslabení a krátce po návratu ke hře 5 na 5 uzavřel střeleckou listinu Baníku Lukáš Bednařík. Zdecimovaní hosté se už pak nedokázali zvednout k závěrečnému drama, a Příbram si tak připisuje výhru 4:2.

První třetina zápasu nabídla velmi ofenzivní hokej ze strany domácích. Tlak směrem na soupeřovu bránu se Baníku vyplatil. V první minutě se totiž k odraženému kotouči dostal Samuel Duchan a kotouč letící ve vzduchu srazil hokejkou za Klikova záda. Hosté se ale rychle oklepali a o minutu později srovnal po chybném návratu do obrany Bernat. Příbram ale byla v útoku hodně aktivní a Slovan se jen sporadicky dostával do pásma soupeře. Vedoucí branku pak měl na hokejce Lukáš Bednařík, který sám proti Klikovi nakonec neuspěl. O pár minut později se už ale domácí do vedení opět dostali. Obránce Daniel Krejčí totiž našel před brankou Davida Zdeňka a ten pohotově z bezprostřední blízkosti napálil puk do sítě. Příbramští si i nadále dokázali vytvářet pěkné šance, ale Klika se snažil podržet svůj tým za každou cenu. Třetí branka na sebe ale nenechala dlouho čekat. Ve 13. minutě nejprve ukázkově namazal Gotfried Duchanovi a ten pohotově našel před bránou Tadeáše Pinkase. Jeho střelecký pokus ale Klika vykryl, nicméně proti dorážce Petra Josefuse už zasáhnout nedokázal.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako ta předchozí. Velmi aktivní Baník si vytvářel gólové šance a hosté se snažili tlaku bránit. Slovan se ale po zákroku Filipa Patzelta dostal k dlouhému sedmiminutovému oslabení domácích, které ale Příbram od začátku dokázala velmi dobře bránit. Domácím navíc hra ve čtyřech příliš nevadila, a dokonce si vytvářeli mnohem nebezpečnější akce, než soupeř v početní výhodě. Po odbráněném oslabení navíc na Ústí čekala tvrdá rána. Jelínkovo nahození od modré využil Pětník, který přesně přihrál Bednaříkovi a ten bez obtíží zakončil do zcela odkryté brány. Oba celky se tak po čtyřiceti odehraných minutách odklidili do šatny za stavu 4:1.

V závěrečné periodě se hosté pokoušeli rychle snížit, ale výborný Petr Jiroušek nedal střelcům nejmenší šanci. Slovanu se dlouho nedařilo snížit, ale v závěru utkání přeci jen kosmeticky upravil skóre dvougólový Bernat. Na závěrečné drama to ale nestačilo. Zbývající čtyři minuty si už Příbram dokázala pohlídat a připsala si již pátou výhru v řadě.