18:30
26. říjen
Kralupy Příbram
18:00

Hokejisté Baníku Příbram dál kralují západní skupině. Boj o první místo s Kobrou Praha ovládli poměrem 4:6.

Utkání na ledě pražské Kobry začalo lépe pro hostující Příbram. Hokejisté Baníku nemuseli na vedoucí branku čekat příliš dlouho, ve 3. minutě vypálil z pravého kruhu obránce Daniel Krejčí a důležitý úvodní gól byl na světě. Domácí se snažili z rychlého gólu vzpamatovat, a dokonce měli možnost vyrovnat v přesilové hře. Dobrá obranná práce Baníku podpořená zákroky Dominika Šorfa, ale nedala Kobře šanci na vyrovnání. V 10 minutě se pak opět mohli radovat příbramští. Odražený kotouč skvěle dorazil Lukáš Bednařík, a Příbram tak získala dvoubrankové vedení. Baník dál pokračoval v ofenzivní hře a Kobra působila trochu zmateným dojmem. V 17. minutě našel Petr Kafka u brány stojící Ladislava Gengela a ten bez obtíží navýšil do odkryté sítě na 0:3. V 19. minutě se Baníku opět podařilo ujet do přečíslení a Lukáš Bednařík s přehledem nahrál kotouč na Tadeáše Pinkase, který z bezprostřední blízkosti propálil Hosnedla.

Čtyřbrankové vedení hostů donutilo ve druhé třetině domácí ke zlepšení nepovedeného výkonu. Domácí srovnali s Příbramí krok a ve 33. minutě se v přesilovce dokázali prosadit. Tvrdou ranou z prostoru mezikruží snížil na 1:4 Milan Davídek. Utkání se podařilo ještě do konce druhé třetiny mírně zdramatizovat. Domácí Kobra se snažila tlačit, a nakonec v čase 38:31 přidal druhý gól Tomáš Šťastný.

Ve třetí třetině se domácí snažili o rychlé snížení dvoubrankového manka. Snahy jim ale přerušilo vyloučení Oto Theimera a Baník jeho nedovolený zákrok potrestal navýšení na 2:5. Tvrdou ránu Vladimíra Kremláčka nedokázal brankář domácích ani zaregistrovat. Domácí se ale odmítali vzdát a opět přidali. Šance na obou stranách nakonec lépe zúročila Kobra. v čase 47:26 protečoval kotouč za Šorfova záda Milan Davídek a Kobra byla stále ve hře. Domácí celek tlačil Příbram a snažil se za každou cenu vstřelit branku. K tomu jim nakonec pomohla přesilová hra, kdy opět dokázali domácí tečovat kotouč do příbramské sítě, tentokrát se podruhé v zápase prosadil Tomáš Šťastný. Do konce utkání zbývaly už jen necelé tři minuty a domácí se snažili ze všech sil o vyrovnání. Příbramští dokázali efektivně odvracet útočné výpady a čekali na odvolání brankáře. To přišlo v 59. minutě a trvalo pouze 20 vteřin. Příbramští se totiž takřka ihned dostali ke kotouči a do prázdné branky uzavřel skóre utkání na 4:6 Ladislav Gengel.

Branky a nahrávky: 33. Davídek (Krupička, Tichý), 39. Šťastný (Bříška, Vlček), 48. Davídek (D. Kučera, Nagy), 58. Šťastný (Bříška, Šteiner) – 3. Krejčí (Havlín, Gengel), 10. Bednařík (Havlín, Pinkas), 17. Gengel (Kafka, Saňa), 19. Pinkas (Bednařík, Josefus), 46. Kremláček (Kafka, Hasman), 59. Gengel (Kafka, Josefus)

HC Kobra Praha: Hosnedl (21. Ondrík) – J. Sýkora, D. Kučera, Dudáček, Dominik Šteiner (A), Grauer, Šaklein, A. Straka – David Šteiner, Šťastný (C), Vlček – Krupička, Davídek, S. Tichý – Theimer, Nagy, Bříška (A) – Houška, Petrák.

Trenér: Miloslav Šeba

HC Baník Příbram: Šorf (Tichon) – Zdeněk, R. Jelínek, Havlín, Krejčí, Saňa (A), Kremláček, T. Pánek – Kafka (C), Kolda, Bednařík – Furch, Josefus (A), Štípek – Pinkas, M. Kvasnička, Labuzík – Hasman, Mařík, Gengel.

Trenér: Radek Bělohlav