Domácí celek uzavřel první polovinu základní části výhrou v prodloužení proti Benátkám nad Jizerou. O vyrovnávací gól se ve třetí třetině postaral zkušený obránce Daniel Krejčí. O druhou branku se pak v následujícím prodloužení postaral Josef Saňa a zajistil tak pro Příbram druhý bod.

Komentář k utkání

Zápas na domácím hřišti začali aktivněji hosté a v prvních minutách si vypracovali dvě střely, které ale Jiroušek dokázal zlikvidovat a v dalších pokusech se jim nepodařilo nic nebezpečného vymyslet. Domácí tým se tak rychle chopil otěží a v následné přesilové hře si vypracoval několik šancí, které se ale nepovedlo protlačit do sítě. Benátky v první třetině mohli těžit hned ze dvou přesilovek, ale výborná práce domácích na oslabení jim nedala příliš prostoru k ohrožení brankáře Jirouška. Příbramští byli v úvodních dvaceti minutách aktivnější, ale recept na překonání brankáře hostů se najít nepodařilo a do kabin se tak hráči odklidili za bezbrankového stavu.

Druhá třetina nabídla hokej ve svižnějším tempu a domácí hráči opět zkoušeli překonat Hradiského, který pevně držel svůj tým. V obrovské šanci se ve 25. minutě ocitl domácí kanonýr Josef Hasman, ale jeho dělová rána označkovala pouze tyč hostující klece. O necelé dvě minuty později dostali hosté opět výhodu v podobě přesilové hry a tentokrát už byli o poznání úspěšnější a po několika vteřinách od vhazování poslal do příbramské sítě kotouč David Šafránek. Baník se po buly snažil rychle odpovědět na vstřelenou branku hostů, ale ani dobře vypracované šance nenašly recept na Hradiského a po čtyřiceti odehraných minutách vedli hosté 0:1.

Závěrečná perioda přinesla fanouškům opravdu parádní výkon domácích. Příbramští se snažili o vyrovnání skóre a hosté se ke hře téměř nedostali. Případné úniky Benátek s přehledem likvidoval výborný Petr Jiroušek a obrana Příbrami znemožňovala soupeři vypracování nebezpečných šancí. Ve 45. minutě vystřelil Daniel Krejčí od modré čáry na Hradiského, který přes výborně clonícího Samuela Duchana nestihl zareagovat a domácí celek tak vyrovnal na 1:1. Baník ale ani za vyrovnaného stavu nepovolil a svého soupeře takřka nepustil ke hře. Množství střel ale další branku nepřineslo a o vítězi utkání tak rozhodovalo až následné prodloužení, které po devatenácti vteřinách rozhodl Josef Saňa. Ten po dobře vpracované akci napálil z levé strany kluziště kotouč za záda Hradiského a zajistil tak Příbrami druhý bod za výhru v prodloužení.