Příbramští hokejisté opět předvedli bojovný a srdnatý výkon. Na postup do semifinále to ale ani letos nestačilo, a Baník tak opět končí soutěž pátým zápasem čtvrtfinále. Rozhodující utkání nabídlo atraktivní hokej a Příbram úspěšně držela bezbrankový stav až do závěru utkání, kdy chybného střídání využil Hajič a ukončil příbramskou naději na semifinále v Havířově. Velké poděkování patří příbramským fanouškům, kteří si v početném zastoupení připravili pro hráče Baníku perfektní atmosféru!První třetina nabídla atraktivní a rychlý hokej z obou stran. Táborští si dokázali proti Příbrami vypracovat více šancí, ale obrana hostů podpořená vynikajícím výkonem Petra Jirouška nedali domácímu celku šanci na vstřelení úvodní branky. Ani Baník nezůstal pouze ubránění a podnikal poměrně časté výpady směrem k Žajdlíkově bráně. Na překonání domácího brankáře ale chyběl potřebný tlak v soupeřově obranném pásmu. Táboru se dobře dařilo bránit Příbrami v kvalitním a přesném zakončení. Největší šanci Příbrami měl v 8. minutě Ladislav Gengel, který bohužel nepřekonal Žajdlíka. Domácí si šancí v první třetině utvořili hned několik, nicméně Jiroušek branku svého týmu neprostupně uzavřel.

Druhá perioda pokračovala ve stejném duchu. Fanoušky zaplnění stadion měl možnost sledovat fantastické zákroky obou brankářů. Tábor postupně přitvrzoval hru, ale příbramští hokejisté využívali podstatně mladšího týmu. Kohouti často odjížděli na střídačku zcela vyčerpaní. Bohužel ani to nepomohlo Baníku ve vytvoření trvalejšího tlaku. Domácí opět podnikali nebezpečné výpady směrem k soupeřově bráně. V samém závěru třetiny se pak Baníku naskytla obrovská šance. V přesilové hře totiž do zcela odkrytém brány pálil Kafka, ale jeho pokus vytáhl Žajdlík nataženou hokejkou.

Třetí třetina opět pokračovala velmi svižně. Příbram dobře bránila a snažila se o vstřelení důležité branky. Domácí tým se už nedostával do tak nebezpečných šancí a toho mohli hosté využít. Na gól se nakonec muselo čekat až do samého závěru utkání, kdy přesnou ranou překonal Jirouška Hajič. Jednobrankové vedení Tábora se Baník snažil ze všech sil srovnat. Ani hra bez brankáře nepřinesla naději na prodloužení a účast ve finálové čtyřce se pro Příbram uzavřela.

Novinky

Partneři