30.3.2024 HC Baník Příbram : HC Falcons Sokol Karviná 4 : 0

Branky : 22. Habartová (Bartáková, Gruntová), 27. Halounová A., 34. Habartová (Bartáková, Gruntová), 53. Chladová V. (Mazancová M.)

Prvním domácí utkání finále extraligy trochu poznamenala nervozita, která se odvíjela z posledního domácího utkání v základní části, kdy nás Karviná potrápila velmi dobrým výkonem a aktivní hrou, která nám dělala velké problémy. Toto utkání dospělo do samostatných nájezdů, které pro nás byly vítězné.

Domácí finálové utkání jsme začali velmi aktivně, slušným pohybem jsme dostávali Karvinou pod tlak a chybělo jen důrazné a přesné zakončení.

Soupeřky se dostávaly do ojedinělých šancí a většinou po našich drobných chybách a ztrátách kotouče.

Ve druhé třetině se nám podařilo již potvrdit mírnou převahu brankami, kdy díky dvěma brankám Denisy Habartové a A. Halounové jsme odskočili o tři branky. Hráčky však mírně polevily v úsilí a soupeřkám jsme darovali několik přečíslení, ta však vždy vyřešila výborně chytající Julča Pejšová.

Do třetí periody jsme po mírné domluvě v kabině vstoupili s větší zodpovědností a v podstatě, až na pár střeleckých pokusů soupeřek jsme si utkání pohlídali. V přesilové hře ještě skórovala Viki Chladová a bylo rozhodnuto o prvním bodu v sérii.

Pochvalu zaslouží celý tým a hlavně naše opora, brankářka Pejšová., která vychytala nulu.

5.4.2024 HC Falcons Sokol Karviná : HC Baník Příbram 1 : 5 (0 : 4, 1 : 0, 0 : 1)

Branky : 12. Gruntová (Bartáková), 14. Halounová A. (Halounová S.), 16. Halounová A. (Halounová S., Fromová), 17. Habartová (Gruntová), 60. Bartáková (Habartová)

Na druhé utkání družstvo cestovalo do Frýdku Místku, protože domácí Karviná již neměla na svém stadionu led.

Do tohoto utkání jsme znovu vstoupili s aktivní hrou, z toho pramenily drobné šance, ale i Karviná hrozila svými výpady ze zabezpečené obrany. Hra však neměla takové tempo, jako první finálový zápas. Již ve 12 té minutě se prosadila naše střelkyně Lucka Gruntová po souhře s Barčou Bartákovou a dvě minuty nato jsme dvěma slepenými góly Saši Halounové, po spolupráci s dvojčetem Sandrou, odskočili Karviné na 3 : 0. A další brankou v krátkém sledu se ještě prosadila naše výborně střelecky vybavená obránkyně Deniska Habartová, po nezištné nahrávce přes celé útočné pásmo od Lucky Gruntové. Až poté, si domácí střídačka vyžádala oddechový čas. Obraz hry se pochopitelně trochu změnil, ale závěr třetiny jsme dohráli již bez větších potíží.

V přestávce v kabině jsme se snažili tým zklidnit, zopakovat některé drobné pokyny směrem ke druhé periodě. Přesto jsme do této třetiny vstoupili jako by v obavách o výsledek a chvílemi i s projevem, že už se nemůže nic stát. Škoda neproměněných úniků , kdy nás vychytala domácí brankářka. Karviná se hodně tlačila do útoku ale opět skvěle chytala naše brankářka. Přesto se podařilo domácím vstřelit ve 30. minutě první branku a tlak domácích se zvyšoval, ten však přibrzdilo v závěru třetiny vyloučení a naše přesilová hra, kterou hráčky velmi dobře sehráli, jen chybělo přesné zakončení.

Ve třetí třetině jsme se snažili opět o aktivní hru, domácí hráčky však dávaly do protiútoků velkou energii, hra se začala přelévat z jedné strany na druhou a hráčky si začaly svou hru komplikovat, zpožděnými, nepřesnými přihrávkami a ztrátami kotouče.

Z toho pramenila vyloučení a Karviná si vytvářela tlak a brankové příležitosti, které opět krotila velmi dobře chytající brankářka Pejšová.

Soupeřky v závěru sáhly po hře bez brankářky , z jejich tlaku však Denisa Habartová zkušeně vytáhla kotouč z obraného pásma a našla přesnou přihrávkou Báru Bartákovou, která trefila opuštěnou klec a definitivně ukončila naší vítěznou jízdu.

Velkou pochvalu zaslouží celý tým, v čele s brankářkou Julčou Pejšovou, její náhradnicí a kolegyní v brance Kristýnou Bláhovou, Denisou Habartovou, Barborou Bartákovou, Lucií Gruntovou a sestrami Alexandrou a Sašou Halounovými.

Velký dík náleží též vedení klubu HC Baník Příbram, který nám před finálovými boji poskytl možnost krátkého dvoudenního soustředění, na kterém jsme se s děvčaty mohli společně týmově připravovat na nejdůležitější část sezóny.

Závěrem bych chtěl zmínit, že jsem moc rád, že týmovou osu držely hráčky, které již několik let společně trénují a hrají v Příbrami s kluky a dokázaly prodat svými výkony dlouholetý cyklus, který jsme v Příbrami před lety nastavili. Že i hráčky z našeho českého prostředí - J. Pejšová, K. Bláhová, D. Habartová, B. Bartáková, umí hrát dobrý hokej a ukázaly, že jsou vysokou kvalitou našeho ženského hokeje, jen zatím nedoceněnou.

Také moc děkuju R.Kosinovi, který dlouhé roky působil u týmu žen a já mohl navázat na jeho úspěšnou propagaci ženského týmu v Příbrami. Rovněž za jeho letošní manažerskou práci, při skladbě týmu a řešení technických záležitostí ohledně soutěže.

Velký dík patří i J.Bartákovi, který v roli vedoucího týmu odváděl skvělou práci, pečoval obětavě o děvčata a pomáhal týmu po všech možných stránkách.