Sportovní třídy

Systém školních tréninků probíhá v návaznosti na školu, a to jak dopoledních i v odpoledních hodinách.

Systém školních tréninků probíhá v spolupráci se ZŠ Bratří Čapků, která je vzdálena od zimní stadionu pouze 4 min pěší chůze, což je pro nás velice přínosné, co se týče logistiky a dopravy. Ranní i odpolední tréninky jsou v koordinaci s rozvrhem, tak aby děti zameškaly co nejméně důležitých předmětů a celkový rozvrh je upraven, tak aby děti měly možnost předmět nahradit. V tomto směru nám škola vychází maximálně vstříc, za což ji patří velké díky.

Tréninky sportovních třídy probíhají v pondělí a úterý 7:30- 8:30 a středa 13:30- 14:30.

Vzhledem k velkému nárůstu dětí ve sportovních třídách různých věkových kategorií probíhají tréninky na obou halách ve stejný čas za účasti všech profesionálních trenérů.

Do budoucna chceme využít i školní tělesnou výchovu k suché přípravě hráčů.

Cílem je vytvořit více času dětem v odpoledních hodinách pro přípravu do školy, jiné sportovní aktivity, výuku jazyků, společné rodinné odpoledne a podobně. Jedinou starostí rodičů je dítě dovézt do školy, popřípadě na ranní trénink a pak pouze vyzvednout po ukončení školy, nebo tréninkové jednotky. Pro starší žáky, kteří už docházejí samotní, je tato starost vyřešena.

S pozdravem:

• Miroslav Bláha - Sportovní ředitel