Poslední zápas první poloviny základní části mezi Příbramí a Benátkami nad Jizerou nabídl divákům dramatickou podívanou. Domácí celek musel po druhé třetině otáčet jednobrankové vedení soupeře a jelikož se v základní hrací době nerozhodlo, čekalo oba celky prodloužení. To trvalo pouhých 19 vteřin, a Příbram si tak do tabulky připsala druhý bod.

Petře, po dlouhé době jsi se vrátil na led, jak moc ti to chybělo?

Skoro dva a půl měsíce jsem měl nařízený klid a sport jsem měl úplně zakázaný, takže mi to chybělo opravdu hodně. Člověk byl zvyklý sportovat pořád, takže jsem měl opravdu radost, když jsem od lékařů konečně dostal zelenou a mohl se vrátit na led.

Příbram má za sebou 14 odehraných zápasů a z toho 13 výher, jak se na to díváš? Očekával jsi takový start do sezony?
Tak věděl jsem, že bychom mohli hrát nahoře, protože jsme před sezonou tým opět posílili, ale přiznám se, že to předčilo má očekávání. Mám z toho radost a doufám, že se nám letos podaří udržet formu, a o první místo v tabulce se budeme prát až do samotného konce soutěže.

Naskočil jsi do nepříjemného zápasu s Benátkami nad Jizerou, jak bys ho ohodnotil?
Zápas se od začátku nevyvíjel podle našich představ. Řekl bych, že jsme měli hodně šancí, hodně střel, ale ne a ne to tam spadnout. Nakonec jsme otočili nepříznivý stav a utkání, ve kterém se nám tolik nedařilo, jsme zvládli urvat v prodloužení. Toho si velmi vážím, protože ne vždy se daří hrát nejlépe a tato vítězství jsou o to cennější a tým nakopnou.

Soupeře jste zasypávali střelami, ale přesto se nepodařilo vstřelit více branek. Co vás v koncovce tak brzdilo?
Brzdilo nevím, ale asi možná chybělo trochu štěstí. Myslím, že jsme nastřelili asi 5x brankovou konstrukci, což je na jedno utkání docela dost. Přiznám se ale, že jsem náš výkon úplně detailně nesledoval, protože jsem po tak dlouhé pauze měl dost práce sám se sebou (smích).

Po druhé třetině jste odcházeli do kabiny za stavu 0:1. Jaké byly pokyny pro závěrečných 20 minut a co vás tak nakoplo?
Pokyny byly jasné, a to otočit utkání a na domácím ledě zvítězit. Museli jsme celkově zlepšit naši hru, protože právě ve druhé třetině jsme nehráli vůbec dobře. Udělaly se nějaké změny, v kabině jsme si k tomu něco řekli a na ledě se to ve třetí třetině hodně projevilo.

V závěru utkání jste Benátky drtivě přehrávali, přesto se nepovedlo přidat druhou branku v základní hrací době, byla tam nějaká frustrace, nebo jsi věřil, že prodloužení bude vaše?
Frustrace z neproměněných šancí tam samozřejmě byla, ale věřil jsem, že i přesto zvítězíme, a když jsme si do prodloužení přenesli poměrně dlouhou přesilovku, byl jsem přesvědčen, že ji využijeme. To se nakonec po devatenácti vteřinách povedlo Pepovi Saňovi, a přidali jsme tak do tabulky druhý bod.

První zápas a zároveň první asistence, byl jsi spokojený se svým výkonem?
Upřímně si netroufám svůj výkon nijak hodnotit. Měl jsem za sebou jen několik tréninků a nebylo lehké skočit do zápasu. Vím, že až budu stoprocentně fit a budu hrát svůj hokej, bude to něco jiného. Jsem spokojený, že se vyhrálo, protože kdybych se vrátil a hned jsme prohráli, asi bych svůj návrat přehodnotil (smích).