Ligu dorostu si v příští sezoně zahraje dvacet místo stávajících šestnácti týmů. Vedle zrušení play down to znamenalo i přívětivější postupový klíč pro mužstva z nejnižší soutěže, která o víkendu zakončila své snažení. Postup do druhé nejvyšší ligy vybojovaly Příbram, Hronov, Poděbrady a B-tým Zlína.

Dění v nadstavbových skupinách Regionální ligy dorostu můžeme rozdělit do dvou částí. Dvě skupiny skončily jednoznačným náskokem vítěze, ve dvou naopak měly první a druhý celek stejný počet bodů a musela tak mezi nimi rozhodnout bilance vzájemných utkání.

Příbram vstupovala do nadstavbové části s velkým sebevědomím, vždyť v základní fázi prohrála jediný zápas. A to až v posledním kole, kdy do Neratovic vyrazila s deváťáky, aby se jí hráči nezranili. Její sebevědomí se naplno otisklo i do postupových bojů. Pouze Slaný ji dokázal sebrat bod za porážku v nájezdech.

Právě odveta proti tomuto soupeři vyvrcholila příbramskou euforií. A to šlo teprve o osmé kolo! Vítězství 6:1 už zpečetilo postup Baníku, který tak mohl celý poslední týden odehrát v pohodě. Tým trenérů Marka Čurilly a Davida Beneše si stejně připsal další dvě jasné výhry proti B-týmu Plzně (alias Třemošné) a Klášterci nad Ohří.

Druhá skupina se proměnila v obrovský souboj dvou východočeských rivalů, mezi jejichž stadiony se přepravíte za čtvrt hodiny. Stejně jako v základní skupině za sebou konkurenci nechaly Hronov s Náchodem. První vzájemný duel získal Wikov, dokonce s čistým kontem na ledě soupeře. Náchodští se drželi na dostřel, jenže osudnými se jim staly dvě těsné porážky s dalšími protivníky.

Jejich vinou šli do druhé bitvy v těžké pozici. Museli nejen zvítězit, ale k tomu ještě otočit čtyřbrankový deficit, aby měli kladnou vzájemnou bilanci. Lépe nemohli vykročit, za minutu a půl vedli o dva góly, jenže Hronov vrátil úder. I když nakonec zápas ztratil, skóre 4:6 hrálo v jeho prospěch.

Stačilo získat tři body na ledě čerstvě zklamaných Letňan. Tento úkol Wikov díky třem brankám v rozmezí 47. a 57. minuty zvládl, vyhrál 4:1 a mohl slavit. Mimochodem i svěřenci trenérů Vojtěcha Kubečka, Jiřího Hillmanna a Martina Pavlíčka prohráli v základní části jediný zápas.

Napříč všemi nadstavbovými skupinami regionálních lig juniorů a dorostu jsme poznali jediný zcela suverénní tým. Poděbrady sice v základní fázi zaváhaly čtyřikrát, ale když došlo na nejdůležitější zápasy, nenechaly nikomu ani bod a zazářily brankovou bilancí 59:14!

Osudové bitvy s Kolínem odehrály už do sedmého kola a zvítězily v nich 2:1 a 4:1. Proto mohly jít do závěrečného týdne zcela bez nervů. Stoprocentní bilanci potvrdilo mužstvo trenérů Ondřeje Kříže a Milana Hněvsy triumfem v Jindřichově Hradci a na závěr si zastřílelo ve Žďáru nad Sázavou 11:0.

Východní nadstavba už zase přinesla úplně jiný obrázek. Havířov i zlínský B-tým se záhy vypracovaly do pozice jasných lídrů, díky vítězství ze základní části si na vzájemné duely mohl o trošku víc věřit AZet. Ve Zlíně ve druhém kole padl 0:2, což mu do domácí odvety dávalo ještě poměrně solidní naděje.

Jenže Berani se nedali. Za stavu 1:1 sice dopustili vítězný gól soupeře, ovšem víc už ne. Porážka 1:2 pro ně znamenala, že stačilo nezaváhat ve zbývajících třech zápasech. Mladíci z restartované a ambiciózní zlínské akademie, hrající v Tigers Ice Aréně, svůj úkol zvládli a získali vytoužený postup.

Ten znamenal i první velký úspěch pro mladého, 23letého trenéra Jáchyma Janoška, který vedl tým společně s Ondřejem Jordánem a Tomášem Kudělkou.

Skupina 15

TÝMZVVPPPPSKÓREBODY
1.
HC Příbram