Sezona 2023/2024 vrcholí a na Baník čeká osmifinálový souboj s HC Stadion Vrchlabí. Úvodní zápas série startuje již v úterý 12.3. od 18:30 na Zimním stadionu Příbram. Podaří se vstoupit do play-off vítězstvím?

Petře, jak se připravujete na blížící se play-off?

Připravujeme se normálně. Soustředíme se spíš na sebe než na soupeře.

V osmifinále na vás čeká HC Stadion Vrchlabí. Jaký je to pro vás soupeř?

Tak za mě je to jeden z nejtěžších možných soupeřů. Výborně bruslí. Mají tam i kluky, kteří hráli Chance ligu, takže ani zkušenosti jim nechybí.

Co podle tebe bude klíčem k úspěchu v prvním kole play-off?

Klíčem bude určitě dobrá defenziva a proměňování přesilovek.

Jaký máte cíl pro play-off?

Náš cíl číslo jedna je přejít přes Vrchlabí. Další cíle si stanovíme až se to podaří splnit.

Letos se ti daří opravdu dobře. Cítíš na sebe určitý tlak vzhledem k tvému bodovému přínosu?

V letošní sezoně jsem se cítil opravdu výborně. Trochu mě ale letos přibrzdila nemoc a pak také zranění z utkání s Táborem. Žádný tlak na sebe necítím. Zápasy v dresu Příbrami si prostě užívám.

Chceš něco vzkázat příbramským fanouškům?

Tak chtěl bych je hlavně pozvat na naše zápasy. Budeme potřebovat jejich podporu jako v play-off minulou sezonu, kde i díky nim jsme vyřadili favorizovaný Tábor.