Příbramský dorost má za sebou další dva zápasy na domácím ledě. Tentokrát si v pátečním utkání vyšlápl 9:1 na Klášterec nad Ohří a v neděli přemohl v dramatickém duelu 7:4 Mostecké Lvy. Domácí celek si tak upevnil se 17 body první příčku. Na druhé místo se pak protlačil HK LEV Slaný, ale na vedoucí Baník ztrácí aktuálně 6 bodů.

Páteční utkání patřilo jednoznačně domácímu Baníku. Klášterec se totiž aktuálně nachází na posledním místě tabulky a z doposud pěti odehraných zápasů nezískal ani jeden bod. Zápas na ledě lídra tabulky odstartoval v opatrném tempu a diváci mohli na obou stranách vidět několik pěkných šancí. Skóre zápasu se otevřelo po pěkné akci Baníku v 8. minutě, kdy se k puku v prostoru mezikruží dostal Jan Veselý a pěknou přihrávkou našel Vojtěcha Vogeltanze, který z úhlu tvrdou ranou propálil brankáře hostů. Bruslařsky velmi aktivní Příbram předváděla pěknou útočnou hru a ve 12. minutě navíc dokázala využít přesilovky 5 na 4. Po neúspěšném vyhození z pásma se totiž ke kotouči dostal kapitán Matěj Pešta a přesně mířenou trefou od modré čáry rozvlnil síť. Hosté se marně snažili zastavit příval šancí Baníku a v 15. minutě se opět dokázala Příbram prosadit. Znovu totiž zavezl kotouč do pásma Jan Veselý a opět našel v dobré pozici Vojtěcha Vogeltanze, který dělovkou nedal Miroslavu Markovi nejmenší šanci na zásah.

Ani ve druhé třetině nenechala Příbram svého soupeře vydechnout. Po necelých dvou minutách od zahájení druhé dvacetiminutovky se překvapivou bekendovou ránou do víka prosadil Vojtěch Klasna a navýšil na 4:0. Ledová sprcha pro Klášterec ale pokračovala i nadále. O minutu později totiž v úniku završil hattrick Vojtěch Vogeltanz a o 22 vteřin později přidal šestou branku ještě Marek Bajer. Domácí i přes značné vedení pokračovali ve výborné ofenzivní hře a v závěru druhé třetiny naservírovali do branky hostů ještě dva góly. Ve 39. minutě se po silném tlaku v útočném pásmu dostal k puku František Lukšan, který střelou na bližší tyč navýšil na neuvěřitelných 7:0. Ani to však nebylo pro druhé dějství všechno. O upohou minutu později se totiž po druhé v zápase prosadil kapitán Matěj Pešta.

Závěrečná třetina už nemohla přinést drama. Příbram si držela pevné vedení 8:0 až do 46. minuty, kdy se o jedinou branku hostů postaral Jan Matýšek. Na jeho gól ale přišla rychlá odpověď a ve 47. minutě definitivně uzavřel skóre zápasu Matyáš Pavelák. Klášterec tak z ledu favorita odjížděl se zdrcující porážkou 9:1.

Nedělní utkání s Mosteckými Lvy nabídlo o poznání dramatičtější duel. Úvodní dvacetiminutovka přinesla rychlou branku Příbrami. Ve 4. minutě poslal svůj tým do jednobrankového vedení Michal Simon, který přesně mířenou ranou zavěsil kotouč do horní části branky. Hosté si však pro Baník připravili hodně rychlou odpověď. O 40 vteřin později se totiž podařilo jednomu z protihráčů nepříjemně tečovat puk a brankář Jakub Sádlo nedokázal proti změně pohybu kotouče zareagovat. Na další branku si museli oba celky počkat až do 16. minuty úvodního dějství. Hostům se totiž podařilo zachytit slibně se vyvíjející akci Baníku a z protiútoku překonal domácího brankáře Marian Hodek.

Ve druhé třetině tak musela Příbram dotahovat jednobrankovou ztrátu. O gól se rychle postaral kapitán Matěj Pešta, který perfektně umístěnou ranou od modré srovnal na 2:2. Hosté ale i nadále pokračovali velmi aktivně a ve 23. minutě se po gólu Iva Popadince opět dostali do vedení. Domácí Baník naštěstí našel recept na rychlou odpověď a ve 24. minutě skóroval na 3:3 Vojtěch Klasna. Jeho branka nakopla výkon Baníku a ve 32. minutě poslal svůj tým do vedení Matěj Pešta. Poctivý výkon se příbramským vyplatil a do konce druhé třetiny se ještě o dvougólové vedení postaral Vojtěch Vogeltanz.

Závěrečná třetina už jednoznačně patřila domácímu celku. V čase 44:08 se prosadil David Pikous, který přesně umístil vyražený kotouč do odkryté části brány. Pevné vedení Příbrami se pak hostům podařilo ještě do konce zápasu kosmeticky upravit, ale Baník dokázal rychle odpovědět a po gólu Vojtěcha Klasny si připsal důležitou výhru 7:4.