Příbram má za sebou úspěšný vstup do osmifinálové série. V prvním utkání na domácím ledě bere po bojovném výkonu výhru 4:2, a zapisuje si tak do série první bod. Další zápas na Baník čeká již tento čtvrtek, kdy od 18 hodin vypukne boj o druhý bod na horkém ledě soupeře. Za Příbram se střelecky jako první prosadil kapitán Petr Kafka. Jednobrankové vedení z první třetiny trvalo až do 26. minuty, kdy se o vyrovnání postaral Ondřej Chrtek. Na jeho gól ale našla Příbram rychlou odpověď, a ještě do konce druhé třetiny navýšil David Zdeněk na 2:1. Závěrečnou třetinu pak ovládli domácí, kdy po gólu Josefa Hasmana odskočili na 3:1. Hosté zápas odmítali vzdát a využili hned dvakrát hry bez brankáře. Ta sice přinesla snížení po střele Martina Kozáka, ale Příbrami se podařilo o dvě minuty do prázdné sítě skórovat na 4:2.

První třetinu začali velmi aktivně hosté. Domácí se dostali pod nepříliš dlouho trvající tlak, ale i přesto musel Petr Jiroušek hned několikrát proti nebezpečným střeleckým pokusům zasahovat. Baníku se nakonec podařilo úvodní tlak soupeře přečkat a stále častěji se dostávali do dobrých příležitostí, kterým chybělo dobré zakončení. Bezbrankový stav nakonec ukončil kapitán Petr Kafka v 9. minutě, když se mu napodruhé podařilo prostřelit brankáře Červinku. Příbram i nadále tlačila na soupeře. Ve 14. minutě měl navýšení na hokejce Petr Josefus, ale jeho tvrdou ránu z dobré pozice obětavě zblokoval jeden z bránících hráčů. Aktivní hokej v první třetině ale více gólů nenabídl, a domácí se tak museli spokojit pouze s jednobrankovým vedení.

Druhá třetina opět začala velmi ofenzivně z obou stran. Úspěšnější byli tentokrát hosté, když se ve 26. minutě propracovali střelou Ondřeje Chrtka k vyrovnávací brance. Domácí se snažili o rychlou odpověď, která ve 33. minutě přišla z hokejky Davida Zdeňka. Jeho přesně umístěnou dělovku nemohl brankář hostů nijak zlikvidovat. Ve 36. minutě byl vyloučen hostující Kaštánek. Přesilovka Příbrami ale gól nepřinesla, ačkoliv Baník vyslal několik střel. V závěru druhého dějství měl Bláha šanci vyrovnat, ale kotouč mu sjel z hokejky.

Závěrečná perioda se už nesla plně v dikci domácího týmu. Baníku se ve 47. minutě podařilo po gólu Josefa Hasmana odskočit na 3:1 a hosté se ve zbývajícím čase museli pokusit o rychlé snížení. Tomu však nepomohla ani přesilová hra a čas se rychle krátil. Trenéři Vrchlabí nakonec poměrně brzy sáhly po hře bez brankáře. Ta nejprve přinesla snižující branku, ale druhé zariskování se už nepovedlo a po gólu Petra Josefuse putovalo vítězství 4:2 na stranu domácích.