Baník i letos zasáhne do čtvrtfinálových bojů. Po skvělém výkonu proti HC Stadion Vrchlabí si na domácím ledě připsal konečnou třetí výhru. Utkání začalo jednoznačně lépe pro hokejisty Příbrami, kteří chtěli sérii ukončit na domácím ledě. Ani v průběhu zápasu se iniciativa nepřelila na stranu hostů, a Příbram tak uzavřela sérii výhrou 8:4.

První třetina začala v očekáváném svižném tempu. Jako první se prosadil Samuel Duchan, který hned ve druhé minutě utkání přesnou ranou překonal brankáře Červinku. Hostům se na rychlý gól nepodařilo najít včasnou odpověď a v 10. minutě přidal druhou branku Baníku Tadeáš Pinkas. Hostům se také v průběhu první dvacetiminutovky nabídlo trestné střílení. V něm byl ale Petr Jiroušek úspěšnější a vytěsnil kotouč mimo tři tyče. Vrchlabští se ale snažili dostat co nejrychleji do zápasu a mohli po vyloučení Petra Svobody využít přesilové hry. Snižující branku nakonec vstřelil Vít Kaštánek přesně ve chvíli, kdy byla Příbram opět v pěti. Snížením se příbramští nenechali nijak rozhodit a v závěru úvodní periody přidal třetí trefu domácích Petr Svoboda.

Druhá dvacetiminutovka začala opět velmi dobře pro domácí celek. Sérii nebezpečných akcí ale dokázali oba brankáři velmi dobře likvidovat a na gól se čekalo až do 32. minuty, kdy se druhým gólem v utkání blýskl Samuel Duchan.Třígólové manko se ale hostům podařilo během několika minut stáhnout na ztrátu jediného gólu a začalo drama. To však ukončil Josef Hasman, který po faulu na Ladislava Gengel proměnil trestné střílení a uklidnil tak dramatický boj o vyrovnání.

Závěrečná třetina nabídla opět hodně gólů. Za domácí tým nejprve prosadil Duchan, který si tak připsal hattrick a zároveň navýšil na 6:3. V 56. minutě ale obdržel trest do konce utkání útočník Matěj Kolda a hosté měli před sebou pět minut trvající přesilovou hru. Trenér David Chalupa sáhl po hře bez brankáře, ale po necelých dvou minutách se gólem přes celé hřiště prosadil Josef Saňa. Ani to však Vrchlabí nezastavilo ve hře v šesti a přeci jen se podařilo snížit na 7:4. Domácí si ale dokázali závěr zápasu pohlídat a po čtvrté brance Samuela Duchana slavili vítězství 8:4!