Příbramští hokejisté zavítali v rámci předposledního kola nadstavbové části na led HC Tábor. Domácí celek z jihu Čech patří společně s Piráty Chomutov a s Příbramí mezi nejlepší týmy západní konference druhé ligy. Utkání tedy nabídlo napjatý souboj a Baník i přes absenci takřka všech klíčových hráčů předvedl sympatický výkon. Dlouho vyrovnaný zápas ale definitivně rozhodla třetí třetina, která se lépe vydařila domácím, a Baník se tak zpět do Příbrami vracel s porážkou 5:2.

Úvodní třetina začala ve svižném tempu. Oba celky se dostávali do šancí, avšak domácí Tábor dokázal ze hry těžit více. Kvalitní obranná práce a famózní výkon Dominka Šorfa pomohly Baníku přečkat nebezpečné úniky táborských směrem k brance Baníku. Hosté se ale i přes výrazně nižší počet šancí dokázali přeci jen dostat do několika gólovek. V 11. minutě se za táborskou obranou protáhl útočník Tomáš Furch a jen několik málo centimetrů ho dělilo od vstřelení úvodní branky zápasu. Příbram ale v úvodní třetině trpěla nepřesností a nebezpečné střely končily mimo brankovou konstrukci. Na úvodní gól muselo necelých 1600 diváků čekat až do 15. minuty, kdy si odražený kotouč po střele Jana Nevšímala nešťastně srazil do vlastní sítě Lukáš Bednařík. Dalším nepříjemným momentem pro hostující celek pak bylo vyloučení Radka Jelínka. Domácí se snažili ze všech sil využít početní výhody, ale Příbram odváděla na oslabení perfektní práci.

Druhá třetina začala jednoznačně lépe pro Baník. Ve 22. minutě se dostali hosté k přesilové hře 5 na 4 a minutu a půl se mohli radovat z vyrovnávací branky. Ve 24 minutě se totiž mazaně naznačil přihrávku David Zdeněk, ale nakonec zvolil střelu švihem, která překvapila brankáře domácích. Příbram i nadále pokračovala velmi aktivně a Tábor se často dostával pod veliký tlak. Ve 33. minutě sahal po vedoucí brance Příbrami Samuel Duchan, ale zakončení z těžké pozice mířilo pouze mimo branku. Do konce druhé třetiny se však podařilo táborským opět navrátit vedení. Gólem do šatny se blýskl Lukáš Prášek, který projel až těsně před Šorfovu branku a dorazil do prázdně klece.

V závěrečné třetině se opět Příbram snažila rychle vyrovnat. Ve 44. minutě se to navíc díky přesilové hře podařilo a po perfektní trefě Petra Josefuse bylo srovnáno na 2:2. Domácím se ale opět podařilo odskočit do vedení. V 50. minutě využil početní výhody Tomáš Hubata, který prostřelil zahuštěný brankový prostor. Smutným momentem pro Baník pak byla další branka, která přišla o pouhých 30 vteřin později. Do samostatného úniku se totiž dostal Adam Zeman, který sice nijak zvlášť nebezpečnou střelu nevyslal, ale kotouč nešťastně propadl Šorfovi mezi betony. V závěru utkání se pak ještě Příbram odvážila zariskovat hrou v šesti, ale domácí se rychle dostali ke kotouči a Jan Nevšímal definitivně uzavřel skóre utkání na 5:2.