Příbramští hokejisté srovnali sérii. Rozhodující klání je na programu již v neděli 31.3. od 18 hodin na ledě Tábora. Podaří se nám navázat na vítězný zápas? Utkání na domácím ledě nabídlo skvělou hokejovou podívanou a Baník od začátku předváděl bojovný výkon. Góly nakonec přinesly jen poslední dvě třetiny, ale domácí dokázali efektivně bránit a připsali si důležité vítězství 2:0.

První třetina nabídla rychlé tempo. Příbram se od první minuty snažila vstřelit branku a hrála mnohem aktivněji než její soupeř. Domácím se taky nabídla cenná přesilová hra, ale Baník měl od začátku problém zamknout soupeře v pásmu, a vytvořit si tak prostor pro dobré zakončení. Na konci 12. minuty se musel činit brankář Petr Jiroušek, který odvracel nebezpečnou šanci Jan Milfaita. O necelé dvě minuty později zakončoval v samostatném úniku Josef Hasman, ale dělová rána mířila pouze do boční tyče. V 17. minutě zazvonila tyč i na opačné straně kluziště. Prudká střela Dudy nenašla cestu do branky domácích! Úvodní třetina nakonec otevření skóre nepřinesla a oba celky se odklidili do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina začala pokračující přesilovkou a domácí se ji tentokrát snažili mnohem efektivněji využít. Vyloučený obránce Tábora se sice již stačil vrátit z trestné lavice, ale domácí Baník si po dobré souhře vypracoval nebezpečnou šanci. Kapitán Baníku Petr Kafka využil odkryté brány a přesně zacílil do táborské klece. Jednobrankové manko probudilo hostující celek. Aktivní hra přinesla dobré šance na srovnání, ale domácí Petr Jiroušek zlikvidoval všechny střelecké pokusy. Příbram si navíc připravila pro svého soupeře ještě několik nebezpečných akcí a Žajdlík měl plné ruce práce.

Třetí třetinu opět začala lépe Příbram. Bojovný výkon přinesl své ovoce a ve 48. minutě se prosadil Samuel Duchan. Táborští se ještě snažili do konce utkání vyrovnat, ale domácí zblokovali neuvěřitelných 13 střel. Obětavý a týmový výkon Příbrami dělal hostům nemalé problémy a utkání dospělo až do samého závěru, kdy se Tábor rozhodl pro hru bez brankáře. Ani ta nakonec nepřinesla snížení dvougólového manka, a Baník si tak po výhře 2:0 vynutil pátý zápas!