První minuty utkání se nesly v bojovném duchu bez větších šancí. V 6. minutě Kohouti nečekaně udeřili, když se po rychlém kontru zpoza své branky dostali do přečíslení 2 na 1. Milfait zatáhl puk a přes obránce vybídl ke střele Severu, který nedal Jirouškovi šanci. Tábor šel do vedení 0:1. O necelé dvě minuty později mohlo být ještě hůře, když Jiroušek neudržel Plášilovu ránu od modré a hosté byli kousek od dorážky. Naštěstí pro Příbram dokázal Jiroušek svižně zasáhnout a zamezil puku přejít brankovou čáru. Baník se nestihl ani otřepat a z pravé strany střílel Hubata. Jeho projektil skončil naštěstí na tyči. Domácí si vypracovali první velkou šanci až na konci 15. minuty, ale Hasman nedokázal zužitkovat přečíslení 2 na 1. V gólové pozici se vzápětí ocitl i Bednařík, ale Žajdlík výborně zasáhl. Ve zbytku prvního dějství měl více ze hry Tábor, branka už ale nepadla.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé třetině. Po 20 vteřinách šel Zdeněk na trestnou lavici za podrážení a Příbram se opět musela bránit. Když přežila oslabení, předvedli Kohouti rychlou kombinaci, na jejímž konci byl dobrý pas před branku na Zadražila. Ten sice ještě neuspěl, k puku se ovšem dostal Prášek, který dostal pohotovou dorážkou kotouč pod víko příbramského brankáře. Baník se naálsedně snažil tlačit do útoku, ale Jihočeši dobře drželi střední pásmo a domácí měli problém vypracovat si přesné zakončení. Teprve tři minuty před koncem druhé periody se Příbram dostala k nenápadné střele od modré, která skončila na betonu Žajdlíka. Ten puk vůbec neviděl a hosté mohli být rádi, že z toho nebyl gól. Tábor se postupně hodně zatáhl do obrany a Baník se snažil prostřelit neprostupnou obranu hostů. Zblokované střely ale nedokázaly ohrozit Žajdlíkovu bránu.

Příbram napnula v poslední části plachty a vrhla všechny síly do útoku. Ve 43. minutě se strhla obrovská mela před brankou hostů, ale kýžený gól z toho nebyl. Žajdlík dokázal puk udržet před čárou. Domácí dál tlačí a Tábor neví, kam dřív skočit. Tlak Příbrami končí vyloučením Hubaty za podrážení. Na konci přesilové hry si Baník vypracoval několik slibných střel na branku, ale Žajdlík vše ustál. Bohužel vzápětí se potvrdilo okřídlené přísloví – NEDÁŠ, DOSTANEŠ. V 52. minutě podnikli hosté rychlý protiútok, dostali se do přečíslení 2 na 1. Na jeho konci našel Nevšímal přesně načasovanou přihrávkou před branku Hubatu a ten třetím gólem definitivně pohřbil šance domácích. Příbram se ještě tlačila do útoku, ale Táborští už si závěr utkání pohlídali. Výhrou 0:3 tak Baníku oplatili stejnou mincí a srovnali sérii na 1:1. Třetí utkání se hraje již ve středu znovu na ledě Tábora od 18 hodin. Podaří se Příbrami opět zaujmout vedení?