I druhé utkání nabídlo dramatický souboj obou celků. Lépe na tom však byla opět Příbram, která si na domácí led odváží cenný matchball, a může tak sérii v sobotu ukončit.

První třetina začala pro Baník velmi dobře. Hned ve druhé minutě totiž mohl těžit z vyloučení Tatara, ale domácí hráči dokázali s notnou dávkou obětavosti nepříjemné oslabení odbránit. Z následného úniku pak mohl těžit Chalupa, nicméně stísněný prostor mu nedal šanci na přesné zakončení. V 5. minutě se naopak dostali k přesilové hře domácí, když během zákroku posunul Petr Jiroušek špatně upevněnou branku. Vrchlabští se početní výhody dokázali úspěšně chopit a v čase 6:23 poslal svůj tým do vedení Tomáš Bláha. Příbram si ale na úvodní branku připravila rychlou odpověď! Po dvaceti vteřinách ujel po levé straně kluziště obránce Ondřej Havlín a propálil Červinku mezi betony. Vyrovnaný stav pokračoval i přes několik vyložených šancí na obou stranách. V 10. minutě minul branku v samostatném úniku Moník a ve stejné situaci pak na druhé straně hřiště selhal Josef Hasman. Závěr třetiny pak nabídl velkou šanci domácích. Dělovku Kozáka vyrazil Jiroušek pouze nad sebe a ve změti dorážek dokázal zalehnout kotouč, a zastavit tak nepříjemnou situaci.

Druhá perioda přinesla v úvodu velmi aktivní hru Baníku. Ve 22. minutě se blýskl fantastickým zákrokem Červinka, který zlikvidoval bekhendovou kličku Josefuse. Příbram se navíc opět dostala k přesilové hře 5 na 4, ale Vrchlabí si dokázalo s oslabením poradit. Kuriozní moment pak přišel ve 25. minutě, kdy se Příbram dostala do oslabení. Lépe však začali hosté, kteří svému soupeři ujeli a po špatné rozehrávce využili příležitosti k navýšení na 1:2. Domácí se ale nakonec dokázali v početní výhodě prosadit a opět srovnali. Vyrovnaný stav 2:2 vydržel celých 14 vteřin, kdy po obrovské chybě jednoho z hráčů soupeře prostřelil Červinku Lukáš Bednařík. Domácí se ale rvali zuby nehty, a ještě v první polovině druhého dějství dokázali po hattricku Tomáše Bláhy srovnat na 3:3. Ve zbývajícím čase se na ledě přiostřilo. Hráči domácích sahali za hranici pravidel, vyvolávali strkanice a hra musela být na sedm minut přerušena. Do konce druhé třetiny už ale branka nepadla a o vítězi se tedy rozhodovalo až ve třetí části utkání.

Závěr utkání nabídl dramatický boj, kdy se domácí snažili za každou cenu dostat do vedení. Příbram, ale dokázala dobře bránit a čekala dobrou příležitost k chopení se iniciativy. V 51. minutě se provinil Abraham a Baníku se nabídla přesilová hra, kterou z úhlu do odkryté brány využil kapitán Petr Kafka. Navýšení na 3:4 se domácím nelíbilo a pokračovali ve vyostřování zápasu. Rozhodčí následně potrestali Ladislava Gengela a Vrchlabí mělo perfektní šanci na opětovné vyrovnání zápasu. Výborná práce přesilovkové formace a brankáře Petra Jirouška přinesla velmi důležité ubránění početní výhody soupeře. V závěru utkání se pak ještě domácí provinili faulem a v klíčové části museli čelit nepříjemnému oslabení, které uzavřelo utkání. Příbram si tak z Vrchlabí po výhře 3:4 přivezla matchball!