Krásný zápas mohli příznivci hokeje sledovat ve středečním utkání s Piráty Chomutov, kteří stejně jako minulý rok ztratili vítěznou šňůru na ledě Příbrami a na sever tak odjížděli bez bodů. Úvod zápasu se domácímu celku nepovedl a po pouhých 22 vteřinách poslal hosty do vedení Vít Seemann. Příbram se ale nenechala rychlým gólem zaskočit a hubené vedení Pirátu o necelé dvě minuty ukončil Ondřej Havlín, který poslal kotouč za záda Altrichtera. Zbývající čas první třetiny byli na koni domácí a hostující gólman měl plné práce s útočníky Baníku, ale navýšení skóre se nekonalo a hráči se po první dvaceminutovce odklízeli do kabin za stavu 1:1.

Ve druhé třetině se opět více dařilo domácímu celku a po výborné přihrávce se střelou na vzdálenější tyč prosadil Jan Bečvář, který tak poslal Příbram do vedení 2:1. Piráti ale neztráceli hlavu a a vytvořili se hned několik pěkných šancí a čekání na vyrovnávací branku nakonec přerušil zkušený forvard František Lukeš, který tvrdou střelou překonal Petra Jirouška. Následně se hosté dostali do početní výhody, která ale nepřinesla vytoužený gól a naopak ze situace těžili domácí, když po faulu Milana Kostourka vyrazil na bránu Tadeáš Pinkas a s přehledem napálil puk do sítě hostů. Zbytek druhé třetiny mohli fanoušci vidět hned dva úniky Pirátů, ale výborným zákrokem Jirouška se podařilo vedení udržet a při druhém pokusu kotouč zasáhl pouze brankovou konstrukci. Stav utkání po dvou třetinách tak zůstal 3:2.

V závěru utkání se Piráti snažili o srovnání skóre, ale obrana Baníku nedávala hostům příliš příležitostí k zakončení. Bojovnost a obětavost se vyplatila a v 55. minutě prokličkoval před bránu Ondřej Havlín a druhým gólem v zápasu navýšil na 4:2. Po dvou minutách se ale radost přesunula na střídačku hostů, kteří snížili dvoubrankové manko na 4:3 a sáhli po riskantní hře bez brankáře. Situaci domácímu celku navíc ztížilo vyloučení kapitána Ladislava Gengela a zbývajících 31 sekund mohli hosté využít hry 6 na 4. Příbram si ale vedení dokázala u držet a připsala si tak další 3 body do tabulky.

Série domácích utkání dále pokračuje a my se na vás budeme těšit již tuto sobotu 7.10. v 17:00 na utkání s Děčínem.

Ohlasy trenérů

Radek Bělohlav (HC Baník Příbram): „Do utkání jsme šli s velkým respektem. Na hranici našich možností jsme odehráli parádní zápas. Dá se říct, že jsme od začátku soupeře trápili. Občas jsme udělali nějaké chyby, ale obětavostí jsme to dokázali urvat.“

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Utkání jsme si prohráli sami, protože jsme všechny góly dostali naprosto zbytečně. Jeden dokonce i při naší přesilovce, ve kterých se nám tentokrát nedařilo stejně jako v koncovce. Trefili jsme břevno a neproměnili samostatné nájezdy na brankáře. Právě přesilovky a koncovka jsou důvody, proč jsme si vyhrát ani nezasloužili.“

Zdroj ohlasů: web Piráti Chomutov