Příbramští hokejisté se poprvé v rámci nadstavbové skupiny vítězů vydali na led soupeře. Utkání v Rocknet Areně nabídlo zajímavý duel a oba celky až do druhé poloviny závěrečné třetiny sahaly po bodech. Domácí Piráti ale byli v koncovce úspěšnější a dokázali se ve třetí periodě chytiti inciativy a zdolali Baník poměrem 4:1.

Na první akce se nemuselo dlouho čekat. Atraktivní duel dvou silných celků začal svižným tempem. V úvodních dvou minutách se Pirátům po nedovoleném zákroku Filipa Patzelta nabídla šance v podobě přesilové hry. Příbrami se ale nejprve podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma, ale domácí se rychle dostali zpět. K největší šanci se při hře 5 na 4 dostal Martin Tůma, ale jeho dělovku Jiroušek výborným zákrokem zlikvidoval. První oslabení se Příbrami podařilo ubránit, ale domácí na další příležitost nemuseli dlouho čekat. V 7. minutě totiž zamířil na trestnou lavici Lukáš Bednařík a Piráti mohli po minutě a půl slavit první gól. Po skrumáži v předbrankovém prostoru se příbramským obráncům nepodařilo vyhodit a Tadeáš Svoboda golfákem prometl kotouč mezi betony Petra Jirouška. V následujících minutách se ke slovu dostali hráči Baníku a vysílali nebezpečné střely směrem k chomutovské bráně. Po pěkných akcích pořádně zavařili Altrichtrovi, který ale dokázal hubené vedení svého týmu dlouho držet. Nic ale netrvá věčně a příbramští přetavili svůj tlak ve vyrovnávací branku, když nejprve Gengel posunul puk na Kafku, který od zadního mantilu našel před brankou Matěje Koldu a ten bez problémů zakončil.

Na začátku druhé dvacetiminutovky mohli diváci sledovat množství šancí na obou stranách. Oběma celkům se opět nabídly i šance v podobě přesilových her, ale ani jeden z týmů ji nedokázal přetavit ve vedoucí branku. Nejblíže gólu byl Jaroslav Chlouba, který ale nedokázal do prázdné branky přesně zakončit, a jeho pokus tak skončil pouze na zadním mantinelu. Piráti ale také nezůstali bez tutových šancí. Velmi blízko ke gólu měl Jakub Chrpa, který obral o kotouč rozehrávající Petra Jirouška, ale chabou střelu zastavil za brankářem klečíčí obránce hostů. Vyrovnaný boj ve druhé třetině tak nakonec branku nepřinesl a oba celky se přesunuli do kabiny za vyrovnaného stavu 1:1.

V závěrečném dějství se výkon Pirátů zvedl a dostával se více do šancí. Příbramští hokejisté drželi vyrovnaný stav až do 48. minuty, kdy do prázdné branky dorazil kotouč Jakub Zajíček. Baník tak musel otevřít hru, ale Piráti zabetonovali střední pásmo a hostům se nedařilo proniknout před soupeřovu branku. Při signalizované výhodě se Piráti opět dostali do dobré pozice a Tadeáš Svoboda druhou brankou v zápase poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Příbramští hokejisté se ještě snažili nepříznivý závěr zápasu zdramatizovat, ale definitivní tečku za jejich snahou udělala další branka Pirátů. Ta přišla v 57. minutě po dělové ráně Březáka a Baník se tak musel domů vracet bez bodového zisku.

Radek Bělohlav (HC Baník Příbram): „ Chtěli jsme bojovat o body až do konce, ale bohužel jsme udělali pár chyb ve třetí třetině, která se nám moc nepovedla. Ale jinak jsme se soupeřem drželi krok.“