Příbramští hokejisté si z výpravy do Mostu odvezli tři body a uzavřeli tak poslední utkání roku 2023 výhrou 1:2. Zápas na ledě našeho soupeře nepřinesl divákům gólovou nadílku, ale nabídl hru plnou bojovnosti a snahy domácího celku na vstřelení vyrovnávací branky. Baník se totiž v první třetině dostal rychle do dvoubrankového vedení, které o pár minut později Most stáhl na 1:2.

První třetina začala aktivní hrou obou celků a jako první se ke střele dostal Baník, když po vhazování provětral tvrdou střelou lapačku Hosnedla Lukáš Bednařík. Domácí se postupně oklepali a snažili se získat si šanci ke vstřelení úvodní branky, kterou si ale nakonec v 7. minutě připsal Baník, kdy se do prostoru mezi kruhy dostal ke kotouči obránce Filip Patzelt, který z bezprostřední blízkosti protlačil kotouč za záda domácího brankáře. O několik minut později se příbramským naskytla po ubránění oslabení i přesilová hra a hotující celek po výborné střele od modré navýšil na 0:2, když Samuel Duchan tečoval kotouč vypuětěný Danielem Krejčím do sítě bezmocného gólmana. Dvoubrankové vedení ale příliš dlouho nevydrželo a 15. minutě po chybě v obraně snižíl Jindra do odkryté sítě na 1:2.

Zbývající obě třetiny nabídly množství pěkných akcí a šancí, ale žádnou z nich gólmani nepustily za svá záda. Bojovný výkon Příbrami tak nakonec přinesl do tabulky důležité tři body!