Středeční zápas na ledě Tábora se Baníku nevydařil a po porážce 5:0 musí odvracet nebezpečný matchball. Rozhodující utkání, které v případě domácí výhry může srovnat sérii na 2:2 čeká na příbramské hokejisty již tento pátek od 17 hodin. Přijďte nás podpořit a buďte naším sedmým hráčem na ledě! Podaří se Příbrami udržet šanci na postup a bude se o vítězi série rozhodovat až v neděli?

Třetí zápas série s HC Tábor se Baníku nevydařil podle představ. Domácí začali první třetinu hodně aktivně a již na konci třetí minuty otevřel skóre utkání Plášil. Příbrami se hned naskytla šance na vyrovnání, ale střelu Josefa Hasman dokázala Žajdlík zlikvidovat. Táborští si ale dokázali hubené vedení obratem pojistit a v sedmé minutě navýšil na 2:0 Krliš. Ve druhé polovině první dvacetiminutovky domácí podpoření dvoubrankovým vedením polevili a Příbram začala tlačit. Ofenzivní snahy a špatná střelecká produktivita bohužel snížení dvougólového manka nepřinesly.

Druhá třetina opět začala lépe pro domácí, kteří hned po úvodní buly odskočili na 3:0. Příbramští se i nadále snažili tlačit ze všech sil, ale Žajdlík pevně držel svůj tým. Zmar v obraně Příbrami pokračoval a ve 31. minutě se z gólu mohl zaradovat Severa. Na jeho branku však dokázali táborští znovu rychle navázat a na 5:0 navýšil Jan Nevšímal. Baník se snažil vstřelit alespoň nějakou branku. Neprostupná obrana domácích si ale dokázala ve zbývajícím čase druhého dějství s útočnými výpady Baníku dobře poradit.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil do branky místo Petra Jirouška Nir Tichon. Ten musel hned od první minuty likvidovat nebezpečné akce táborských útočníků. Baníku se nedařilo v útoku ani tentokrát a Žajdlík si tak dokázala připsat druhé čisté konto v řadě. Další branku se ale nepodařilo vstřelit ani Táboru a skóre utkání tak zůstalo 5:0.