Letošní ročník extraligy žen má svého vítěze, titul putuje opět do Příbrami. Příbramské hokejistky patří mezi nejlepší v extralize žen a v letošní sezoně slaví již sedmý titul v řadě. Svěřenkyně trenéra Romana Kosiny neprohráli jediný zápas a ve finále s Karvinou dokázaly dvakrát zvítězit. Není se čemu divit, protože finálový zápas byl zároveň 51. výhrou v řadě! Jednoznačná dominance ženského týmu tak i nadále pokračuje a soupeřky si s Příbramí prostě neví rady.

První finálový zápas se odehrál na ledě Příbrami a ačkoliv se do vedení dostala Karviná, příbramské hokejistky se za pouhých 43 vteřin dostaly do vedení a tečku za nadějí soupeřek pak v 50. minutě udělala Karolína Kosinová, která navýšila na 4:2.

Za druhým a posledním zápasem naše ženy odcestovaly až do Karviné a v důležitém duelu se musely obejít bez domácího prostředí. Sokol chtěl sérii srovnat, ale druhé utkání bylo o poznání jednoznačnější a Příbram zvítězila 0:6.Velmi zajímavým a úctyhodným momentem pak byl trumf Anežky Čabelové, Adély Šapovalivové a Viktorie Chladové. Tato trojice totiž ve druhé dvacetiminutovce za pouhých 150 vteřin připravila hned tři góly a o vítězi duelu tak bylo prakticky rozhodnuto.

V příští sezoně se navíc rozroste extraliga žen hned o další dva týmy a příznivci ženského hokeje se tak mají na co těšit. Které kluby to budou se dozvíme až po konci 18. kola 1. ligy!