Příbramští hokejisté mají před sebou poslední domácí zápas roku 2023. V dnešním utkání přivítají na domácím kluzišti od 17:00 HC Wikov Hronov, se kterým Příbram naposledy hrála 21. října a z ledu svého soupeře si po výhře 1:5 přivezla tři body.

HC Wikov Hronov

Po loňské sezoně ve které Hronov neuspěl v bojích o záchranu se nakonec podařilo přihlásit druhou ligu zakoupením licence od Jablonce nad Nisou a pro hronovské fanoušky tak svitla naděje na lepší pokračování ve zmiňované soutěži. Letošní ročník ale žádné překvapení nepřinesl a po 21 odehraných utkání by se počet výher našeho soupeře dal spočítat na prstech jedné ruky a se šestnácti body zatím hájí předposlední místo tabulky. V blížícím se závěru základní části tak budou chtít hronovští hokejisté posbírat co nejvíce bodů a zajistit si co nejlepší pozici v tabulce.

V posledních třech utkání se ale Hronovu podařilo poměrně slušně bodovat. Po výhře 5:1 nad Kralupy se na domácím ledě dařilo dvě třetiny držet krok i s favorizovaným Chomutovem. Po dvou třetinách na světelné tabuli svítil vyrovnaný stav 2:2, ale Piráti ve třetí třetině poslali do sítě Hronova celkem 11 branek. Hronovští se ale z tvrdé porážky rychle vzpamatovali a na ledě Ústí nad Labem, které pod taktovkou nového majitele neskrývá své ambice, vybojoval Hronov dva body za výhru v prodloužení.

HC Baník Příbram

Příbramští hokejisté mají za sebou těžké utkání s Chebem, který hned v první třetině vstřelil do branky domácího celku tři góly. Baník se ale z neúspěšného úvodu zápasu rychle vzpamatoval a po parádním obratu vybojoval výhru 7:5. Do sestavy domácího celku se navíc připojili i dorostenci Matěj Pešta a Vojtěch Klasna, kteří zatím čekají na svůj první bodový zápis ve druhé lize. Po zranění se také na led vrátil i obránce Tomáš Rajgl, který naposledy hájil zelenočerné barvy v utkání na ledě Kralup nad Vltavou.