Hokejisté Baníku proti Táboru bojovali ze všech sil, ale hosté byli nakonec úspěšnější. Ve vyrovnaném souboji se domácímu celku nepodařilo potrestat chyby soupeře, který naopak dokázal většinu šancí lépe využít a v utkání si od druhé třetiny držel pevné vedení.

První třetina začala rychlým gólem hostů, kdy se z úhlu podařilo lehkou tečí protlačit kotouč za Šorfova záda, ale domácí se nenechali ničím zaskočit a už po sedmi vteřinách srovnal skóre Lukáš Bednařík, který střelou z dálky překvapil nepozorného Gábu. O pár desítek vteřin později se Příbrami nabídla šance na navýšení vedení, ale Petr Josefus tvrdou střelou trefil horní tyč brankové konstrukce. Oba celky pokračovali ve svižném hokeji a diváci mohli vidět pěkné šance na obou stranách kluziště. Šanci na vstřelení vedoucí branky přinesly i přesilové hry, které ale ani jeden z týmů nedokázal využít, a do kabin se tak hráči odklidili za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhá dvacetiminutovka se nejprve vyvíjela ve prospěch Příbrami, ale ani výborně vypracované šance si nenašly cestu do táborské branky. Hosté se postupně dostali do hry a ve 28. minutě Seidl ukončil vyrovnaný stav a poslal svůj tým do vedení 1:2. Tábor se ale nechtěl spokojit s hubeným vedením a snažil se odskočit Baníku o další branku. Ta přišla z hole Zemana o necelé dvě minuty po vstřelení vedoucího gólu a domácí se tak objevili ve složité situaci, kterou o pouhou minutu později uklidnil dobrou střelou obránce Daniel Krejčí, který ladně prošel přes hráče soupeře a stáhl skóre na 2:3. Ve zbývajícím čase druhé periody se bohužel nepodařilo udržet domácímu celku jednobrankové manko a hosté se štěstím odskočili opět o dva góly.

Závěr utkání se nesl v duchu snahy na srovnání skóre, ale Tábor s velkou dávkou štěstí pevně držel své vedení. Největší šanci se domácím dostalo až v 54. minutě, kdy Petr Josefus využil početní výhody a stáhl na 3:4. Příbram se ale sama dostala dvakrát do oslabení a ani hra bez brankáře nepřinesla vytoužené prodloužení. Baník si tak na domácím ledě po výborném výkonu připsal porážku 3:5.