Příbramští hokejisté v rámci druhého kola nadstavbové části skupiny vítězů přivítali na domácím ledě HC Děčín. Napínavý souboj nakonec dopadl lépe pro Baník, který si po výhře 8:5 připsal cenné tři body, a drží si tak pevně třetí příčku v tabulce.

Utkání, které začalo podstatně lépe pro domácí celek, který po gólech Kafky, Bednaříka a Koldy vedl v úvodním dějství nad Medvědy 3:1, se ale na začátku druhé periody pořádně zdramatizovalo. Hosté nejprve využili početní výhodu 5 na 3 a stáhli gólové manko na jednu branku, ale o minutu později se opět dostali ke kotuči po dobré kombinací srovnal Daniel Jouza na 3:3. Dnes jsme měli dobrý vstup do zápasu, ale nedaří se nám zatím snížit množství obdržených gólů a počet vyloučení, budeme na tom muset ještě zapracovat ," uvedl k první polovině zápasu trenér Radek Bělohlav.

Příbramští se ale z rychlého srovnání skóre dokázali bleskurychle oklepat a druhou brankou v zápase navýšil ve 28. minutě Matěj Kolda, a hosté tak opět měli co dohánět. Tlak domácích ale opakované vyrovnání skóre hostům komplikoval a o pár minut později mohl Kolda slavit hattrick. Medvědi se ale případného bodového zisku nechtěli vzdát a minutu po navýšení na 5:3 si na domácího brankáře Jirouška vyšlápl Jan Smola, který z brejku zápěstím napálil kotouč do sítě. Naději hostů na další vyrovnání skóre se podařilo ale ještě do konce druhé třetiny zhatit, když se ve 36. minutě dostal do úniku Petr Josefus, který odrazem od bruslí soupeře překonal bezmocného Horáka, a Příbram tak odskočila na skóre 6:4. Ani třetí třetina se neobešla bez gólů a v 50. minutě se tentokrát již počtvrté v zápase prosadil Matěj Kolda. V závěru sobotního klání pak ještě navýšíl vedení na 8:4 Josef Hasman, ale hostům se v poslední minutě povedlo alespoň kosmeticky upravit výsledné skóre na 8:5. „Druhá část zápasu byla za nás velmi dobře odehraná a musím kluky pochválit za bojovný výkon. Soupeři jsme moc příležitostí na zdramatizování utkání nedali a opět se nám dařilo proměňovat důležité šance, zejména pak Matěj Kolda se dneska nedal zastavit, čtyři góly a jedna asistence se nevidí každý den... " dodal Bělohlav.