Příbramský A-tým si v letošní sezoně připsal rekord ve druhé lize. 16 let, 7 měsíců a 2 dny, přesně tolik bylo v sobotu Matěji Peštovi, který se stal nejmladším hráčem letošní sezony. O tom jak se na svůj první zápas v dospělém hokeji dívá se dočtete v rozhovoru níže.

Matěji, v 16 letech premiéra za A-tým. Jaký to je pocit?

Skvělý, úžasný pocit, hrozně jsem se těšil, ovšem tam samozřejmě nechyběla nervozita, jsem moc vděčný klubu za to že jsem mohl dostat takovou příležitost, kluci mě hrozně moc podrželi a pořád se mnou komunikují, to mi psychicky hrozně pomáhá, toho si strašně moc vážím.

Kdy ses poprvé dozvěděl, že budeš hrát a co ti jako první problesklo hlavou?
Poprvé jsem se to dozvěděl v pátek den před zápasem od pana trenéra Čurilly, takže to bylo opravdu narychlo a byl jsem z toho takový zmatený a nemohl jsem tomu uvěřit.

S Děčínem jste nakonec vybojovali jeden bod. Čím vás severočeský soupeř zaskočil, že to šlo s ním tak ztuha?

Myslím si, že v druhé lize není žádný zápas lehký. Každý soupeř má své kvality. Obzvlášť když si kluci krásně vybojovali první místo v tabulce tak se na ně bude chtít každý vytáhnout.

Jak se ti hrálo po boku Dana Krejčího, který patří mezi nejlepší obránce druhé ligy?

Moc jsem toho zatím nesehrál, takže na tohle se velice těžko odpovídá. Nicméně v týmu áčka je spousta velkých jmen a Dan je jedním z nich. Jak už jsem říkal před tím, jsem vděčný ze jsem vůbec dostal tu příležitost takže i kdybych nastoupil s kýmkoliv tak jsem si splnil jeden ze svých snů a to je nastoupit za A-tým Příbrami

S A-týmem už docela dlouhou dobu trénuješ, jak velká je to pro tebe zkušenost?
Pro mě je to samozřejmě ohromná pocta trénovat s tímto týmem. Snažím se si z každého tréninku něco odnést a nabírám zkušenosti od ostatních kluků.

Patříš k největším oporám týmu dorostu, jak si zatím vedete v aktuální sezoně?
Trenéři mě zvolili kapitánem už minulou sezonu, takže to pro mě není nová role. Snažím se jít všem klukům příkladem, aby to fungovalo tak, jak má. Zatím jsme první se skóre 139:9, což je krásné vidět, ale bez tvrdé práce na ledě i mimo něj na denní bázi by to nešlo. Dá se říct, že u nás v dorostu funguje vše, jak má.