Předposlední zápas venkovní série přinesl Příbrami bod za prohru v prodloužení a dále tak vedeme tabulku skupiny západ. Do zápasu v Děčíne také naskočil obránce staršího dorostu Matěj Pešta, který si připsal svůj první start v A-týmu a zároveň se stal nejmladším hráčem, který ve druhé lize nastoupil k utkání.

Úvod zápasu přinesl opatrný hokej a oba celky se snažili vyvarovat zbytečným chybám. Do větší šance se nakonec dostali jako první hosté, a to konkrétně v osmé minutě po zakončení Brože. Příbramští nezůstali dlouho pozadu a začali ohrožovat soupeřovu branku. Dobře vypracované šance se ale dařilo Lavingerovi likvidovat a Baník nemohl najít recept na překonání domácího brankáře. Nejblíže ke vstřelení úvodní branky byl v 10. minutě Josef Hasman, ale po úniku se mu nepodařilo ideálně zakončit a Děčín tak tuto nebezpečnou šanci ustál. V závěru úvodní třetiny se Příbram opět dostala k další tutovce, ale Richard Pětník trefil horní konstrukci branky a po dvaceti odehraných minutách zůstal stav 0:0.

Do druhé třetiny lépe vstoupil Děčín a hned v první minutě otevřel skóre zápasu Vladimír Brož, ale jednobrankové vedení domácím vydrželo jen čtyři minuty a po střele Jana Zedka do odkryté klece odskočili Příbrami už o dva góly. Ve 32. minutě byl navíc v úniku faulován Jan Smola, který mohl navýšit na 3:0 z nařízeného trestného střílení, avšak Petr Jiroušek výborným zákrokem podržel svůj tým a zastavil Smolův pokus. V závěru druhé třetiny se navíc povedlo Baníku po mnoho šancích konečně vstřelit vytoužený gól. Po nahození na bránu totiž Lavinger neskryl kotouč a po tlaku před brankou se nakonec prosadil Láďa Gengel.

Poslední perioda nabídla pořádnou hokejovou bitvu. Baník od první minuty tlačil svého soupeře a Lavinger měl plné ruce práce s likvidací nespočtu střeleckých pokusů. Vytoužené srovnání ale přišlo až v 56. minutě, kdy využil přesilové hry Ladislav Gengel a připsal si druhou branku v utkání. Nerozhodný stav 2:2 se ve zbývající minutách už nezměnil a oba celky čekalo prodloužení, které začala lépe Příbram. Domácí ale po třech minutách využili chybné rozehrávky a přidali si to tabulky druhý bod.