Nový pohár nebo utkání hvězd, to jsou další kroky pro zvýšení popularity druhé ligy. Asociace druholigových klubů ledního hokeje přínáší další novinky, které mají přitáhnout co největší pozornost k dříve podceňované druhé lize. Velkou podporu v rozvoji příslíbilo i vedení Českého hokeje v čele s prezidentem Aloisem Hadamczikem, který se tiskové konference osobně zúčastnil.

„Zažil jsem menší kluby až po výkladní skříň – extraligu a národní mužstvo. Český hokej ale musíme brát jako celek, na to se kolikrát zapomíná. Spousta lidí se nedívá, jaké problémy jsou dole,“ nechal se slyšet Hadamczik.

I z tohoto důvodu se v poslední době stále více prohlubuje spolupráce se svazem a druholigovým týmům se tak dostává více uznání a fináční podpory. Je tak vidět, že svaz Českého hokeje si uvědomuje nejen složitou práci ve druhé lize, ale i fakt, že právě menší kluby v minulosti vychovaly nemalý počet reprezentantů.

Členové asociace se aktivně podílejí na tom, aby soutěž byla co nejatraktivnější pro fanoušky, partnery i pro samotné hráče. Novinkou tak bude pohár pro vítěze z dílny umělěckého kováře Ondřeje Klíry a nutno podotknout, že se skutečně jedná o nádherné umělecké dílo.

„Bez diplomu a poháru není soutěž. Splňuje základní požadavek, kterým je nerozbitnost,“ usmál se viceprezident ADK LH a šéf novojičínského klubu Milan Urban.

Druhou představenou novinkou bude Utkání hvězd, po vzoru zámořských All-Star utkání, které se uskuteční 27. ledna v Příbrami a my pevně věříme, že přiláká velký počet hokejových fanoušků! ADKLH navíc plánuje, že se z této akce má stát tradice, která se bude konat i v dalších městech.

„Hvězdy se potkají na jednom místě a mohou předvést své umění. Hrát proti sobě budou výběry západní a východní části ligy, veřejnost bychom do toho chtěli vtáhnout volbou zahajovacích sestav a kapitánů,“ avizuje člen představenstva ADK LH a příbramský prezident Petr Vinš.

Akce má i své speciální logo s vyobrazením kostela sv. Jakuba v Příbrami a skřížené hokejky pak symbolizují hornické nástroje mlátek a želízko, které se dříve používaly k dobývání nerostného bohatství pod povrchem země.

Další neméně důležitou informací je i pokračující spolupráce se společností Perinvest, která je partnerem druhé ligy a každému z klubů přispěje částkou ve výši 220 tisíc korun. Silný partner navíc stojí i za projektem czechicekockey.tv, který nabízí možnost sledovat utkání druhé ligy i opakovaně a pomáhá tak mimo jiné i samotným klubům, které mohou záznamy používat pro tréninkové a marketingové účely.

Naplno se druhá liga rozjede již tuto sobotu 23. září a pevně věříme, že máme před sebou další ročník plný krásných hokejových momentů, emocí a radosti!

Zdroj článku a fotografií: Hokej.cz