6. prosinec
Kobra Příbram
 
13. prosinec
Příbram Cheb
 

Nový pohár nebo utkání hvězd, to jsou další kroky pro zvýšení popularity druhé ligy. Asociace druholigových klubů ledního hokeje přínáší další novinky, které mají přitáhnout co největší pozornost k dříve podceňované druhé lize. Velkou podporu v rozvoji příslíbilo i vedení Českého hokeje v čele s prezidentem Aloisem Hadamczikem, který se tiskové konference osobně zúčastnil.


„Zažil jsem menší kluby až po výkladní skříň – extraligu a národní mužstvo. Český hokej ale musíme brát jako celek, na to se kolikrát zapomíná. Spousta lidí se nedívá, jaké problémy jsou dole,“ nechal se slyšet Hadamczik.

I z tohoto důvodu se v poslední době stále více prohlubuje spolupráce se svazem a druholigovým týmům se tak dostává více uznání a fináční podpory. Je tak vidět, že svaz Českého hokeje si uvědomuje nejen složitou práci ve druhé lize, ale i fakt, že právě menší kluby v minulosti vychovaly nemalý počet reprezentantů.

Členové asociace se aktivně podílejí na tom, aby soutěž byla co nejatraktivnější pro fanoušky, partnery i pro samotné hráče. Novinkou tak bude pohár pro vítěze z dílny umělěckého kováře Ondřeje Klíry a nutno podotknout, že se skutečně jedná o nádherné umělecké dílo.

„Bez diplomu a poháru není soutěž. Splňuje základní požadavek, kterým je nerozbitnost,“ usmál se viceprezident ADK LH a šéf novojičínského klubu Milan Urban.

Druhou představenou novinkou bude Utkání hvězd, po vzoru zámořských All-Star utkání, které se uskuteční 27. ledna v Příbrami a my pevně věříme, že přiláká velký počet hokejových fanoušků! ADKLH navíc plánuje, že se z této akce má stát tradice, která se bude konat i v dalších městech.

„Hvězdy se potkají na jednom místě a mohou předvést své umění. Hrát proti sobě budou výběry západní a východní části ligy, veřejnost bychom do toho chtěli vtáhnout volbou zahajovacích sestav a kapitánů,“ avizuje člen představenstva ADK LH a příbramský prezident Petr Vinš.

Akce má i své speciální logo s vyobrazením kostela sv. Jakuba v Příbrami a skřížené hokejky pak symbolizují hornické nástroje mlátek a želízko, které se dříve používaly k dobývání nerostného bohatství pod povrchem země.

Další neméně důležitou informací je i pokračující spolupráce se společností Perinvest, která je partnerem druhé ligy a každému z klubů přispěje částkou ve výši 220 tisíc korun. Silný partner navíc stojí i za projektem czechicekockey.tv, který nabízí možnost sledovat utkání druhé ligy i opakovaně a pomáhá tak mimo jiné i samotným klubům, které mohou záznamy používat pro tréninkové a marketingové účely.

Naplno se druhá liga rozjede již tuto sobotu 23. září a pevně věříme, že máme před sebou další ročník plný krásných hokejových momentů, emocí a radosti!


Zdroj článku a fotografií: Hokej.cz

Partneři