Dlouhá venkovní série je u konce a z výpravy se opět vracíme před domácí publikum. Poslední zápas na domácím kluzišti se totiž odehrál 22.11. proti Řisutům a příznivci příbramského hokeje tak museli vydržet dlouhou třítýdenní šňůru zápasů na ledě soupeřů. Ve středu 13.12. od 18:30 vyzveme na souboj HC Stadion Cheb, který naposledy do Příbrami zavítal v minulé sezoně. Nepříjemný soupeř má navíc za sebou sérii porážek, kterou bude chtít konečně zvrátit, a do konce základní části posbírat co nejvíce bodů

HC Stadion Cheb

Náš středeční soupeř patří mezi velmi nepříjemné celky a v letošní sezoně navíc dokázal udolat ambiciózní Tábor vítězstvím 1:0. Cheb si nevedl špatně ani v sobotním utkání v Letňanech, kdy dlouhou dobu držel s domácím týmem krok, ale závěrečná třetina vyšla lépe Letcům, a Stadion se tak vracel domů po prohře 6:4 bez bodového zisku. Letošní forma Chebu je velmi proměnlivá a z 21 utkání se podařilo naplno bodovat pouze v pěti. Nepříznivé výsledky tak hostům přinesly pouze 19 bodů a aktuálně hájí 12. příčku tabulky. Pouze o lepší skóre pak chebští koukají na záda Kralupům a oproti třináctému Písku mají dvoubodový náskok.V kanadském bodování pak má Cheb svého nejlepšího zástupce až na 48. místě. Radek Prošek doposud zasáhl do 20 utkání a vstřelil 9 gólů a na 8 přihrál. Hosty navíc trápí třízápasová série porážek a naposledy se podařilo bodovat proti posledním Řisutům, kde o vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy.

HC Baník Příbram

Domácí celek si stále vede velmi dobře a po dvou prohrách si spravil chuť na Kobře, která padla za oběť příbramským střelcům, kteří do sítě soupeře nasázeli hned šest branek. Do brány se také navíc po delší době vrátil i Dominik Šorf, který proti Kobře nedokázal zabránit pouze dvěma brankám, a pomohl tak týmu likvidovat snahy soupeře na zdramatizování zápasu. Příbram se aktuálně přesunula na druhou příčku tabulky a dýchá na záda Táboru, který má sice stejný počet bodů, ale lepší zápasové skóre. Volný los navíc zamíchal i s tabulkou kanadského bodování a nejzkušenější hráč příbramského celku Petr Kafka se přesunul na třetí pozici.