Sobotní utkání s HC Stadion Vrchlabí nabídlo domácím fanouškům kvalitní hokejovou podívanou. Domácí celek dokázal v každé třetině vstřelit do soupeřovy sítě branku a zároveň udržel čisté konto. Hosté se tak vraceli zpátky do Krkonoš s porážkou 3:0 a bez bodového zisku. Baník také navíc prodloužil vítěznou šňůru na pět zápasů a udržel si domácí neporazitelnost od startu letošní sezony.

Same, v sobotu jste proti Vrchlabí vyhráli všechny třetiny. Jak bys utkaní zhodnotil?

Hodnotil bych ho pozitivně, nenechali jsme se strhnout jejich nervózní hrou a dařilo se nám udržet chladnější hlavu, hráli jsme trpělivě, šance přišly a podařilo se nám každou třetinu vstřelit gól. Velkou zásluhu na tom, že jsme zvítězili všechny třetiny, má určitě Jíra, který soupeři nedal šanci na vstřelení jediné branky a my se tak nedostávali pod větší tlak.

Soupeř sahal často za hranici pravidel, ale přesilovky se proměnit nepodařilo. Co byste na tom chtěli do příštích zápasů změnit?
Přesilovek jsme měli hodně, myslím, že jsme využili pouze jednu, a to 5 na 3. Je dobře, že jsme přesilovky měli a soupeř tak ztrácel šanci na snížení skóre, musíme na tom dále tvrdě pracovat a věřím, že to tam začne padat a soupeře tak dokážeme v dalších zápasech více potrestat.

Ty jsi za Vrchlabí v minulosti hrál. Jaké pro tebe bylo hrát proti svým bývalým spoluhráčům?
Hrával jsem tam a všechny kluky z týmu dobře znám, rád na to vzpomínám. Je to pro mě jiný druh zápasu. Vždy se na to hodně těším a jsem rád, že to pro nás dopadlo třemi body.

Oproti zápasu v Kralupech se podařilo získat rychle vedení. Pomohlo vám to udržet při hře větší klid?
Ládi gól na začátku utkání byl pro nás určitě důležitý a dodal nám větší klid na ledě, to samé platilo pro gól do šatny na konci druhé třetiny, ten nám hodně pomohl, protože soupeře to vždy rozhodí a my jsme díky tomu mohli v závěru utkání pokračovat v naší hře.