Nový rok začala Příbram vynikajícím výkonem a vytoužené prodloužení měli v závěru utkání příbramští na dosah ruky. Táboru se ale podařilo tlak ustát, a Baník se tak musel smířit s první porážkou na domácím ledě v letošní sezoně. Jedna porážka ale nic neznamená a nabitý druholigový program pokračuje. Svěřenci trenéra Bělohlava se již tuto sobotu 6.1. v 17:00 utkají na domácím ledě se ústeckým Slovanem. Podaří se Baníku pokračovat v bojovném výkonu a bude to na Slovan stačit?

Slovan Ústí nad Labem

Ústecký Slovan vstoupil do letošní sezony těsnou výhrou proti Chebu, ale v dalších zápasech následovala série porážek. Ani následující výsledky ale nenaplnily představy a vytoužená nadstavba v části vítězů se pomalu stávala nedosažitelnou. Klub tak během listopadu převzal nový majitel Michael Agateljan, který neskrývá své ambice na rychlý návrat do první ligy. Novým impulsem pro tým mělo by také několik posil stávajícího kádru, které do Slovanu přicestovaly většinou ze zahraničních soutěží, ale ani ty zatím nedokázaly zápasovou bilanci zlepšit a Ústí je tak aktuálně s 24 body na 12. místě tabulky a snahy o účast v nadstavbové části vítězů se pomalu stávají marnými.

Produktivitě Slovanu vládne zkušený útočník Jan Rudovský (9+17), v těsném závěsu za ním jsou pak Jan Kloz (12+12) a Martin Dubský (11+11). V posledním utkání se ale hráčům Slovanu vůbec nedařilo. Po vyhraném zápase v Kralupech a slibně vypadajícím souboji s Chomutovem se severočeši vypravili do Vrchlabí, kde sice po první třetině vedli 0:1, ale zpět do Ústí nakonec odjížděli s vysokou porážkou 7:2.

HC Baník Příbram

Domácí mužstvo v posledním zápase bojovalo na domácím ledě proti favorizovanému Táboru. Tvrdý a těžký boj nakonec dopadl lépe pro hosty a Příbram se tak musela obejít bez bodů. Postavení v tabulce se však nezměnilo a Baník je stále na třetím místě tabulky díky vysokému bodovému náskoku. Oba celky se již v této sezoně jednou potkaly a v dramatické gólové přestřelce byla nakonec úspěšnější Příbram, která si tak z Ústí po výhře 5:6 odvezla tři body.

V kanadském bodování se příbramští hráči drží na horních příčkách od startu sezony. Nejlépe je na tom Petr Kafka, který za devatenáct odehraných zápasů posbíral už 49 bodů a dělí se tak s Tomášem Nezbedou o první místo tabulky.

Diváky tak čeká další hokejová podívaná a Příbram bude potřebovat vaši pomoc. Přijďte nás podpořit a pojďme společně pro výhru!