Domácí Příbram vstoupila do nadstavby výhrou 8:3 nad Mosteckými Lvy. Po vyrovnané úvodní třetině, která skončila 2:2 se výkon Baníku začal postupně zvedat a po čtyřiceti minutách vedl už 5:3. V závěrečné třetině se pak podařilo zabránit soupeři ke vstřelení kontaktního gólu a Příbram dokázala ještě vstřelit další tři branky, a Most se tak vrací zpět bez bodového zisku.

První třetina začala vyrovnaně a oba celky sahaly po vstřelení úvodní branky. Baník se ale dokázal na střeleckou listinu zapsat jako první, když se do dobré pozice dostal Matěj Kolda, který těsně před brankou našel Lukáše Bednaříka a ten bezchybně zakončil do odkryté sítě. Hosté ale dokázali na gól Příbrami rychle odpovědět a po jedné minutě se z vyrovnávací branky mohl radovat Písařík, který propálil kotouč mezi betony Dominika Šorfa. Příbram pokračovali i nadále v aktivní hře ve 14. minutě se dostal k dorážce domácí útočník Josef Hasman, který bez problému rozvlnil síť za zády brankáře. Hosté se ale ještě ve zbývajícím čase dokázali dostat k vyrovnání a to konkrétně 2 vteřiny před sirénou, kdy se ke kotouči dostal Řehoř a srovnal skóre na 2:2. V první třetině jsme nehráli podle našich představ, soupeř dokázal potrestat naše chyby a dařilo se mu s námi držet krok," uvedl Radek Bělohlav.

Ve druhé třetině nemuseli diváci na gól příliš dlouho čekat a už v první minutě poslal Příbram do vedení Petr Josefus. Baník i nadále tlačil a vytvářel si dobré šance, které ale v brankovišti neskončily a Most tak mohl sáhnout po dalším vyrovnání. To přišlo ve 27. minutě po střele Pačana a brankář Dominik Šorf opustil brankoviště, ve kterém ho nahradil Petr Jiroušek. Vynikající obrat pak přišel v závěru druhého dějství, kdy se nejprve ve vlastním oslabení prosadil Tadeáš Pinkas a o dvě minuty později při hře čtyři na čtyři ještě navýšil vedení Petr Josefus. Třetí třetinu pak měli domácí už plně ve svých rukou a soupeř se nedostával k vyloženým šancím. Příbrami se ale střelecky dařilo a ve 46. a 48. minutě se prosadil kapitán Petr Kafka. Vedení 7:3 pak ještě dvě minuty před závěrečnou sirénou kosmeticky upravil Tomáš Rajgl který dělovkou od modré ještě navýšil na 8:3 a Baník se tak mohl radovat z vítězného vstupu do nadstavbové části skupiny vítězů. Náš výkon se od druhé půlky zápasu hodně zvedl a přestali jsme dostávat góly. Petr Jiroušek nás pak dobře podržel a nám se dařilo předvádět výkon, který bychom chtěli. Využívali jsme šance, které jsme si dokázali vytvořit a nedali jsme soupeři příležitost na zdramatizování utkání, " zhodnotil zbytek utkání trenér Bělohlav.