Série vítězných utkání pokračuje a hokejisté Příbrami si připisují další tři body. Tentokrát do hornického města zavítal HC Děčín, který právě minulou sezonu ukončil vítěznou formu Příbrami. Letos byl ale scénář úplně jiný, domácí celek dokázal zvítězit 6:3 a hosté tak odjížděli do vzdáleného Děčína bez bodů.

Úvod zápasu nabídl velmi sympatický hokej ze strany Příbrami a gól na sebe nenechal příliš dlouho čekat. Skóre zápasu otevřel zkušený obránce Daniel Krejčí a vyloučený David Černý se na trestné lavici nestihl ani usadit. Jednogólové vedení Baníku na informační tabuli nevydrželo a po třech minutách navýšil na 2:0 Petr Kafka. Hosté po nevadařených úvodních minutách šlápli do pedálu a v 7. minutě poslal kotouč do příbramské sítě Tomáš Nezbeda. Domácí celek ale dokázal využít další přesilové hry a tentokrát rozvlnil síť obránce Ondřej Havlín a do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1.

Hráči HC Děčín nechtěli odjíždět bez bodů a obraz hry se tak ve druhé periodě trochu vyrovnal a domácí celek musel v obraně hodně zapracovat. Hosté však neměli příliš dobré zakončení a Baník často provětral gólmana medvědů. Vyrovnanou hru ukončil až expříbramský obránce Jan Zedek, který v přesilové hře z dobré pozice překonal Dominika Šorfa. Domácí celek si ale dokázal vedení do konce třetiny udržet a vypracoval si i několik dobrých šancí.

V poslední dvacetiminutovce už se naplno projevila převaha domácích hráčů a brankář Dominik Šorf čekal dlouhé minuty aspoň na nějaký zákrok. Na druhé straně se však gólman nenudil a krátce po začátku třetiny se opět rozvlinila síť po střele Tadeáše Pinkase, který navýšil na 4:2. Příbramští dále pokračovali v ofenzivní hře a v 52. minutě tečoval Josef Hasman vynikající střelu Radka Jelínka do sítě hostů. Medvědi se ale nehodlali vzdát bez boje a pouhou minutu před koncem snížil na 5:3 Tůma. Radost hostům ale nevydžela dlouho, protože o 14 vteřin později se podruhé v zápase prosadil opět Josef Hasman a završil tak skóre zápasu na 6:3.

Domácí tým tak stále pokračuje ve vítězné vlně a další souboj je čeká již ve středu, kdy na domácím ledě v 18:30 přivítá pražskou Kobru.