Utkání na domácím ledě nabídlo dramatický duel. Baníku se po dlouhé době vrátil kapitán Petr Kafka, útočník Matěj Kolda a obránce Dominik Havelka. Nabitá sestava Příbrami ale v úvodu zápasu trochu plavala. Po úvodní brance hostů se ale vyrovnal Daniel Krejčí a po první třetině byl stav utkání 1:1. Ve druhé periodě se po gólu Samuela Duchana dostala do jednobrankového vedení, které ve třetí třetině ještě navýšil David Zdeněk. Hosté se nakonec přeci jen dostali ke snížení na 3:2, ale následná hra bez brankáře další gól nepřinesla, a Příbram tak uzavřela nadstavbu výhrou na domácím ledě.

První třetina začala velmi aktivně ze strany hostů. Hned v úvodu zápasu několikrát provětrali hráči Vrchlabí Petra Jirouška a v 5. minutě se po dorazu kouče od jednoho z bránících hráčů podařilo využít přesilové hry. Vedení Vrchlabí trvalo jen do 9. minuty, kdy se ke kotouči dostal obránce Daniel Krejčí a od modré čáry prostřelil brankáře hostů. Vyrovnaný stav v první třetině i přes několik pěkných šancí na obou stranách kluziště vydržel a hráči se do kabin odklidili za stavu 1:1.

Druhá dvacetiminutovka začala lépe pro domácí celek. Ve 26. minutě se po pěkné přihrávce dostal do výborné pozice Samuel Duchan a švihem napálil kotouč do sítě Vrchlabí. Příbram byla i nadále velmi aktivní a dokázala si připravit pěkné šance. O několik minut později se v dobré pozici objevil obránce Dominika Havelka, ale bránící hráč mu nenechal dostatečný prostor pro přesné zakončení. V závěru druhé třetiny se o vyrovnání ještě pokusil Bendík, ale jeho pokus výborně zlikvidoval Petr Jiroušek.

Třetí třetina přinesla rychlý gól domácího Baníku. Hned v první minutě se z pravého kruhu prosadil obránce David Zdeněk. Jeho tvrdou a přesně umístěnou ránu neměl gólman hostů šanci zlikvidovat. Hosté se ale odmítali vzdát a zvýšili svůj ofenzivní tlak. Obrana Příbrami nedávala útočícím hráčům příliš prostoru a případné střelecké pokusy dokázal brankář Baníku likvidovat. O pěknou podívanou se postaral v 52. minutě obránce Tomáš Rajgl, který ukázkově čistým hitem poslal k ledu bezmocného Filipa Krska. Tlak na snížení se hostům nakonec vyplatil a v 54. minutě stáhl skóre na 3:2 David Chalupa. Následná hra v šesti ale vyrovnávací branku nepřinesla a poslední zápas základní části náležel domácímu Baníku.