Matěj Kolda oblékl příbramský dres i ve druhém utkání přípravy, tentokrát proti svému bývalému týmu a připsal si svůj první gól v letošní přípravě.

Matěji, v úterý jste přejeli Kobru 0:7, jak zápas hodnotíš?

Utkání hodnotím samozřejmě pozitivně, jsem rád, že jsme byli produktivní a nastříleli sedm branek, ale taky jsme udrželi nulu, což je neméně důležité.

V minulé sezoně jsi na Kobře hrál, jaký to byl pocit vstřelit jim branku?

Pro mě to byl velmi specifický pocit. Jsem moc rád, že jsem se poprvé prosadil v dresu Příbrami, i když to bylo proti mým bývalým spoluhráčům.

Bylo vidět, že na malé kluziště Kobry jsi zvyklý, byl jsi se svým výkonem spokojený?

Myslím, že to hřiště z loňské sezony dobře znám, takže jsem věděl, do čeho jdu. Jsem k sobě a svým výkonům dost kritický, takže nikdy nejsem úplně spokojený, vždycky se dá něco zlepšit, ale myslím, že to bylo lepší než předchozí utkání.

Máš už za sebou hodně tréninků a dva zápasy, jak se ti zatím v Příbrami líbí?

V Příbrami jsem maximálně spokojený, na nikoho z vedení ani spoluhráčů nemohu říct špatné slovo. Tréninky jsou náročné, ale to k přípravě patří. Všichni makají na sto procent a věřím, že se nám to v sezoně vrátí.

Ve své kariéře jsi působil v extraligové Plzni, jsou tam opravdu tak tvrdé tréninky a pomohlo ti to posunout se dál?

Tréninky v Plzni jsou opravdu náročné, nejhorší pro mě byla soustředění na Železné Rudě, tam jsem si sáhl na dno svých fyzických sil. Na druhou stranu mi tyto tréninky hodně daly a z těchto drilů čerpám dodnes.

Jaké jsou tvoje ambice pro tuto sezonu?

Věřím, že postoupíme do play-off a v něm dojdeme co nejdál. Hlavní pro mě je být co nejvíce prospěšný týmu. Pokud se mi bude dařit individuálně, tak budu jedině rád, ale řadím to až na druhou kolej za týmový úspěch.