Do Příbrami dnes zavítá Slovan Ústí nad Labem, který aktuálně s 84 body drží 3. místo tabulky. Domácí Baník se doposud se Slovanem utkal již třikrát a zaznamenal nejprve výhru 4:0 na domácím ledě a v roli hostů těsnou prohru 3:2. V nadstavbě pak příbramští s Ústím tvrdě bojovali a odvezli si alespoň jeden bod za prohru v prodloužení a dnes budou mít možnost opět zabojovat a uhájit doma všechny tři body. Zelenočerní v posledních dvou zápasech bodovali naplno, naposledy pak ve středu kdy čtyřmi brankami sestřelili pražskou Kobru. Na Bráníku se blýskl hlavně Petr Kafka, který si bez větších problémů připsal hattrick a stále vede kanadské bodování, stejnou gólovou formu bychom si od něj přáli i dnes proti Slovanu.

Hosté v posledních dvou zápasech také dokázali zvítězit. Nejdříve slavili těsnou výhru 1:2 na ledě Letňan a ve středu si připsali tři body za výhru 4:2 nad Vrchlabím. Žlutomodrý celek ale předvádí hezký a kompaktní hokej už delší dobu od začátku sezony a neskrývá své ambice na přední příčky. Lídrem bodování je pak Jaroslav Roubík, který v celkové tabulce zaujímá 9. místo s 54 body.