Příbramští hokejisté zvládli venkovní utkání v Táboře na výbornou a mají tak jedinečnou šanci připsat si dnes na domácím ledě konečné třetí vítězství. Středeční zápas na ledě soupeře byl naplněn snahou obou mužstev o zisk důležité výhry. Příbram ale celý zápas tvrdě odpracovala a z Tábora si odvezla výhru 1:2.

Úvod zápasu se nesl v duchu vyrovnané hry, ale domácí celek častěji zakončoval. Příbramští však opět ukázali svou neskutečnou bojovnost a tlačili na soupeře ze všech sil. Jejich nasazení se nakonec povedlo přetavit v deváté minutě k prvnímu gólu zápasu a Tábor tak na domácím ledě prohrával 0:1. Stav se do konce třetiny nijak nezměnil, ale obě mužstva si dokázala vypracovat hned několik pěkných akcí. V samém závěru úvodní periody totiž hosté hráli přesilovku 5 na 3, ale Kohouti dokázali početní oslabení ubránit.

Druhá třetina nenabídla sice žádnou branku, ale diváci mohli vidět hned dvě vyloučení do konce utkání. První kdo se podíval předčasně do sprch byl domácí Samuel Duchan, který se pokusil zlikvidovat nebezpečného útočníka Josefa Hasmana, který musel zamířit do šatny v doprovodu zdravotníka. Provokativní hra Tábora nakonec vyústila k vyloučení Petra Ereta, který hokejkou sekl Lukáše Práška a taktéž za tento prohřešek zamířil předčasně do šatny. Druhá dvacetiminutovka se tak nesla v duchu oslabení a přesilových her obou celků a občas se na obou stranách ledové plochy podařilo vytvořit nějakou šanci. Oba brankáři ale tyto útočné výpady dokázali zlikvidovat.

Poslední perioda se nesla v duchu pokusů o srovnání skóre a hned v úvodu jsme mohli vidět obrovskou šanci Příbrami, kterou ale zlikvidoval David Gába. Ve 48. minutě dostal Tábor šanci v podobě další přesilovky a puk skutečně skončil v síti. Bohužel pro domácí celek skórovala Příbram a odskočila tak ve vlastním oslabení na 0:2. Kohoutům se ale přeci jen podařilo aspoň nějakou přesilovku využít a v situaci 5 na 3 vstřelili branku na 1:2 a začal boj o přidání druhé branky. Pokusy ale ztroskotaly díky obětavosti Baníku a brankoviště pevně hájil vynikající Dominik Šorf. Příbram se tak chytila vedení série 2:1 a dnes v 18:30 mají šanci osmifinále ukončit a zajistit si postup do další části soutěže. Přijďte všichni na stadion a pomozte nám připsat si výhru i dnes!