Drama na ledě Slovanu rozhodl v poslední minutě až třígólový Josef Hasman, tak by se dal v jedné větě popsat sobotní zápas v Ústí nad Labem, který nenechal diváky obou mužstev chvíli v klidu. Hokejisté Příbrami sice do zápasu vstoupili podstatně lépe než domácí celek, ale časté vyloučení dokázal Slovan využít ve svůj prospěch a v závěru utkání tak srovnal skóre na 5:5.

Příbram hned na začátku utkání potvrdila roli favorita, v páté minutě se v přesilové hře podařilo Josefu Hasmanovi poslat kotouč za záda domácího brankáře, a hokejisté Slovanu tak bezgólový stav příliš dlouho neudrželi. Domácí hokejisté se snažili srovnat skóre, ale brankář Tichý případné střelecké pokusy s přehledem likvidoval a hosté navíc po nahození kotouče navýšili na 0:2. Autorem druhé branky Příbrami byl Jan Bečvář. Ve zbývajících minutách ale Slovan dokázal ohrozit příbramskou branku a v početní výhodě pouhých 12 vteřin před koncem první třetiny snížil stav utkání na 1:2 Martin Dubský, který tečoval kotouč za záda příbramského gólmana.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí, ale vyrovnávací branku se vstřelit nepodařilo. Na druhé straně kluziště se z gólu opět mohli radovat hosté, když David Zdeněk vyslal puk od modré čáry směrem na domácího obránce, který kotouč nešťastně tečoval do vlastní brány. O necelé dvě minuty později získal Baník výhodu přesilové hry, kterou se ale hostujícím hráčům využít nepodařilo. Nicméně minutu po konci početní výhody se Příbram opět ocitla v útočném pásmu a tentokrát už se povedlo rozvlnit ústeckou síť po střele Petra Kafky. Závěr třetiny ale přinesl domácím divákům radost v podobě snížení na 3:4 a utkání se začalo postupně dramatizovat.

Závěrečná perioda začala pokračující přesilovou hrou hostů, kteří hubené vedení navýšit nedokázali. O pár vteřin později se ale přeci jen povedlo uklidnit příbramské fanoušky, když Josef Hasman nastavil hůl po přihrávce Petra Kafky a srazil kotouč za záda Davida Stahla. Slovan se ale bodů na domácím ledě vzdát nechtěl a opět dokázal využít početní výhodu. Pokračovaní dramatického utkání vygradovalo vyrovnávací brankou domácích v 57. minutě. Ústecká radost byla ale předčasná, protože pouhou minutu před závěrečnou sirénou završil hattrickem skóre utkání 5:6 Josef Hasman. Domácí celek bojoval ze všech sil a v posledních vteřinách se ještě pokusil vývoj zápasu vrátit, ale gólman Tichý vystavil Klozovi parádní stopku. Baník se tak po první porážce v sezoně dokázal otřepat a z Ústí nad Labem odvezl plný počet bodů.

Ohlasy (Josef Hasman):

Pepo, proti Slovanu to byl hodně dramatický zápas, jak ho hodnotíš?

Zápas byl pro nás těžký, místo toho abychom určovali tempo hry, přistoupili jsme na to jejich. Hodně nás trápila častá vylučování a domácí dokázali přesilové hry využít.

V Ústí jsi zaznamenal hattrick, vedeš bodování ligy, jaký je to pocit?

Moc se na kanadské bodování nekoukám, důležité je, jak hrajeme jako tým a jak se nám daří vyhrávat.

Po dvou zápasech venku se vracíte na domácí led, jak vidíš nadcházející zápasy?

Musíme si udržet neporazitelnost na domácím ledě. Zápasy určitě nebudou lehké a doufám, že nám k výhře pomůže domácí publikum.