4. říjen
Příbram Chomutov
 
7. říjen
Děčín Příbram
 

Středeční duel se nesl v duchu tvrdého souboje s obávaným rivalem z Tábora. Hosté se museli obejít bez Jakuba Matušíka a domácí naopak doplnili sestavu o dva hráče z příbramského B-týmu. Na soupisce Baníku chyběl i vynikající obránce Radek Jelínek, který se lečí ze zranění z utkání s Vrchlabím. Kohouti se v první třetině dostali jen k několika šancím a oba týmy hráli velmi vyrovnaný hokej. Většina gólových šancí přicházela v přesilových hrách, ale oba gólmani snahy útočících hráčů sebejistě likvidovali. Hráči obou mužstev se tak po zaznění první sirény vraceli do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá třetina lehce zvýšila tempo a domácí celek hosty statečně tlačil. Kohouti ovšem měli v první půlce druhé třetiny více pěkných šancí, ale ani jednu nedokázali využít. První branku mohli diváci vidět až ve 32. minutě po úniku Petra Svobody, který dobře mířenou střelou překonal Davida Gábu. Jednobrankové vedení domácí celek nakoplo a do konce druhé třetiny bez větších problémů ubránili útočné výpady hostů.

Do závěrečné třetiny hosté nastoupili svižně, ale zelenočerní perfektní defenzivní hrou podpořenou vynikajícími zákroky Petra Jirouška likvidovali snahy Tábora o vstřelení vyrovnávací branky. Obě mužstva si zahrála i několik přesilových her, které ale opět nepřinesly tížený efekt. Štěstí se ale přiklonilo k hostům a Lukáš Endál ve 46. minutě vstřelil vyrovnávací branku. Na ledě pak začal boj o stržení vedení na svou stranu a opět štěstí stálo na straně Tábora. V samotném závěru utkání totiž hráči Příbrami mohli dvakrát poslat puk do zcela odkryté sítě, ale bohužel se tak ani v jednom z případů nestalo a zápas pokračoval prodloužením.

Pětiminutové nastavení působilo zpočátku velmi vyrovnaným dojmem, ale po třech minutách byl poněkud sporně vyloučen domácí útočník Michal Dragoun. Ani takto obrovská výhoda hostům nestačila a domácí celek ji perfektně odbránil. Ke smůle Příbrami zůstalo po zaznění sirény na tabuli 5 vteřin oslabení a Dragoun se tak nemohl účastnit samostatných nájezdů. Kotouč nejdříve končil za zády obou gólmanů, ale nakonec se z výhry radoval Tábor, který si z Příbrami odvezl dva cenné body a na Ústí tak ztrácí pouze jeden bod. Na oba góly a samostatné nájezdy se můžete podívat ve videu pod článkem.

Partneři