6. prosinec
Kobra Příbram
 
13. prosinec
Příbram Cheb
 

Ani dobře rozjetý Most nezastavil vítěznou formu Baníku, který si na své konto připsal již devátou výhru v řadě! Domácí celek tak stále vládne druhé lize a s 26 body zůstává na jako jediný tým, který ještě nikdo porazit nedokázal. Zároveň také Baník vede ve své skupině i v počtu nastřílených branek. Svým soupeřům rozvlnil síť již šedesátkrát a pro srovnání s druhým Chomutovem vede o celých jedenáct gólů.


Dramatický zápas na domácím ledě musel potešit snad každého hkejového fanouška. Domácí tým se sice dostal v první třetině po gólech Matejě Koldy do dvoubrankového vedení, ale Mostečtí Lvi dokázali projevit svou bojovnost a zápas dokázali pořádně zdramatizovat. První těžká chvíle pro Příbram nastala hned na začátku druhé třetiny po snížení na 2:1. Trenér Radek Bělohlav tak sáhl po oddechovém času a taktický krok se mu opravdu povedl. Ve 33. minutě se z gólu na 3:1 radoval Tadeáš Pinkas a o tři minuty později navýšil na 4:1 obránce Radek Jelínek. Domácí celek se ale dostal do těžké situace a musel ještě na konci druhé periody bránit osalbení 5 na 3. Ve zbývajícím čase se sice Mostu vstřelit branku nepovedlo, ale po přestávce se už povedlo obě vyloučení proměnit ve svůj prospěch a na výlsedkové tabuli se rozsvítil stav 4:3.

Dramatická třetí třetina tak držela snad každého na stadionu v napětí a atmosféra houstla s každou další střelou Lvů. O nervové ochlazení se postaral až příbrasmký obránce Daniel Krejčí, který gólem v přesilové hře navýšil na 5:3 a domácí se tak přiblížili k plnému bodovému zisku. Mostečtí ještě nálsledně zkoušeli riskatní hru bez brankáře, ale snižující branku se vstřelit nepodařilo a do prázdné sítě se ještě trefil Petr Kafka, který uzavřel skóre utkání na 6:3 a zapsal se jako autor 60. branky Příbrami v této sezoně.

Partneři